| a111111 a întrebat:

am intrebare, acum 2 luni am facut sex protejat si de atunci mi-a venit regulat de 2 ori si a treia oara nu stiu de ce nu imi vine, e o intarziere de o zi, intrebarea mea e: este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e posibila o sarcina in conditiile in care ai facut sex protejat si menstruatia ti a venit normal. Intarzierea de o zi nu are legatura cu sarcina.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca sexul a fost protejat, cum sa ramai insarcinata? Intarzierea poate fi cauzata si de o mica raceala acolo jos.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai facut sex protejat intotdeauna, atunci nu ai de ce sa te temi. Menstra poate intarzia si fara motiv 1-2 zile.

Un test de sarcina poti face abia DUPA 7 zile de intarziere, ca sa fie facut corect si sa arate realitatea.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca actele sexuale au fost protejate, nu ai cum sa fii gravida. Fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimil act sexual si acela iti va indica daca esti sau nu gravida.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai facut protejat nu ai cum sa fii insarcinata si mai ales ca ti-a venit si menstruatia.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu este cazul sa te panichezi pentru o zi.
Ai făcut sex protejat, ți a venit și de doua ori ciclul între timp, cum sa fii însărcinată!? rolling eyes

Răspuns utilizator avertizat