| anonim_4396 a întrebat:

este normal sa imi intarzie ciclul? am 15 ani.prima oara mi-a venit acum vreo 2ani.la inceput nu era regulat dar de vreun an este regulat.acum vreo cateva luni mi-am inceput viata sexuala... mi-a venit o data cu intarziere de 3 zile dar nu sunt insarcinata din fericire. dar acum imi intarzie...am deja 2 zile...mentionez ca nu am mai facut sex de vreo luna si ceva...aproape2...intrebarea mea este de ce intarzie? e posibil sa fiu insarcinata? de fiecare data m-am protejat foarte bine...va rog raspundeti-micrying(

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa un test de sarcina, dupa 3 zile il repeti, asta pentru siguranta ta.

| brunetteee a răspuns:

Hey, buna happy. Nu cred ca ai pentru ce sa-ti faci probleme. Si eu am trecut prin chestia asta big grin si mi-a fost foarte frica pentru ca vreo 2 luni nu mi-a venit de loc si pe urma imi venea tot asa neregulat, dar mi-am revenit happy. Asa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi mai ales daca spui ca te-ai protejatwinking :*

| MikyMi a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata...ciclul asta menstrual vine la unele fete cand vrea el.se regleaza, iar vine aiurea si tot asa.stai linistita daca n-ai facut nimic in ultima perioada... o sa vina el.

| kinley a răspuns:

Raspunsul tau : Surecheck!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Răspunsurile sunt pur orientative, nu certitudini!
O răceală sau o dereglare hormonală.
O sarcină poate fi instalată dacă menstra întârzie mai mult de 5-7 și chiar 10 zile.
Un ecograf abdominalo-pelvian, un test Babeș Papanicolau, recoltare de secreție pe lamă sterilă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poatr fi o dereglare hormonala, o raceala, ca sa stii exact mergi la un control.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca este posibil daca ai ameteli dureri de cap iti vine sa versi si sa lesini sau ca nu poti sa faci efort da esti gravida

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-ai inceput viata sexuala la 15 ani?:-o:-o:-o

| no name_4378 a răspuns:

Eu am patit asa ceva.eram inainte de menstruatie si aveam varsaturi.si a 2 a zi a venit.nu are cum sa fii insarcinata mai ales daca te-ai protejat.eu am facut si neprotejat si tot mia venit.stai linistita si mie imi vine neregulat...stiu ca e aiurea.totusi consulta un medic.