| A235 a întrebat:

Am 12 ani si nu mai ejaculez cand ma masturbez, am mai ejaculat inainte.

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Sfat medical dat in bataie de joc.

(Asta era un raspuns pentru mesajul lui Emilian65, mesaj care a fost sters.)

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mananca salamandra

| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani nu ar trebui sa te masturbezi, nu prea de ce, sperma se formeaza in 10 zile, iar daca tu te masturbezi in continuu, nu mai ai ce elimina, dar poti sa-ti faci rau, poti sa lesini in pozitia aia, sau chiar sa mori.
Uite aici:

http://www.dcnews.ro/......00657.html

| seth2016 a răspuns:

Ce culoare are urina ta cand te duci prima data la baie dupa ce te masturbezi?

| A235 explică (pentru seth2016):

E transparent.

| A235 explică (pentru seth2016):

Transparent

| A235 explică (pentru seth2016):

Transparenta.

| seth2016 a răspuns:

Daca ai fi avut o ejaculare retrograda accidentala, adica in vezica urinara, urina ar fi fost mai alba.

Daca te masturbezi de prea multe ori la rand si ai orgasme repetate nu mai are ce sa curga. Asta e cauza cea mai probabila la varsta ta. Nu e nici o problema daca nu curge. Asteapta pana a doua zi si o sa poti ejacula din nou.

Altfel la varsta ta nu ar trebui sa ai alte probleme, de exemplu sa se infunde ceva pe la testicule.

| A235 explică (pentru seth2016):

Pai eu nu m-am masturbat de cateva saptamani, si azi m-am masturbat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru seth2016):

Nu ameti copilul cu ejacularea retrograda, deoarece asa ceva se produce doar in cazul unor afectiuni grave care pot sa apara la numar foarte mic de barbati. In mod normal la varsta lui organele de reproducere inca nu si-au inceput activitatea si in consecinta nu are unde sa se produca sperma.

| A235 explică (pentru corbulalbrosu):

Da dar am mai ejaculat peroce inainte.

| seth2016 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

La varsta mica accidente se pot produce din cauza manevrelor. Nu trebuie sa aiba nici o boala grava.

| seth2016 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am corectat raspunsul. Aici iti dau dreptate.