| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am si eu o problema...sunt intr-o relatie de 4 ani,in ultimul timp au aparut certuri tot mai dese,iar la fiecare cearta mai mare iubitu imi spune ca vrea sa ne despartim, zice ca ma iubeste si tine la mine, doar ca e satul de cearta...P.S eu nu-mi doresc sa ne despartim.

Răspuns Câştigător
| NataliaElena22 a răspuns:

Buna.
Ia-l pe iubitul tau intr-un loc retras, unde nu va poate deranja nimeni, sau chiar ai putea sa-i pregateste o cina romantica, ca sa-l mai binedispui si sa deschizi subiectul asta.
Vorbeste deschis cu el, dati cartile pe fata si spuneti-va unul altuia ce anume va deranjeaza si ce ati schimba. Daca va iubiti veti putea face si sacrifici sa va intelegi bine si sa mai lasati orgoliul si certurile deoparte.
Bafta, si fii optimista, daca va fi sa fie, fii sigura ca va fi:* unul nu poate trage si iubi pentru amn2!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca si evita pe cat se poate certurile, mai lasa si de la tine...

| neutrino a răspuns:

Penteru o relatie de adolescent, 4 ani este cam mult. Se pare ca iubitul tau are dreptate; a venit timpul si la voi.

| eraaw a răspuns (pentru neutrino):

Ce vrei sa spui prin asta?
trebuie sa stii ca ambii nu mai suntem adolescenti.

| 26Geo a răspuns:

Pai daca nu vreti sa va despartiti,vorbiti deschis unul cu celalalt si vedeti unde e problema si la cine si vedeti cum sa o rezolvati(amandoi,indiferent a cui e vina!).O relatie nu ar trebui sa aiba atatea certuri cate aveti voi,parerea mea. Vorbeste deschis cu el, incearca sa nu te enervezi si sa nu il enervezi si gasiti o rezolvare. Daca nu gasiti o rezolvare, cea mai buna cale e despartirea, e dureros dar asta e, nu are rost sa va chinuiti sa faceti ceva ce nu va merge.Bafta