| C26 a întrebat:

Buna TPU.

Am mare nevoie de sfaturi de la voi straight face
De 4 luni de cand m`am despartit de iubitul meu, care m-a facut mult sa sufar, si care si-a batut joc de mine cum s`ar zice, parca nu mai sunt eu. sad
Nu pot sa-l uit deloc.
Am incercat sa stau si cu altcineva, dar nu pot.
De bagat in seama nu-l bag, dar cateodata ma apuca un dor de el, si trebuie sa vorbesc macar putin sa stiu ca e bine sad
Am sters si poze cu el, si tot ce era legat de el. straight face
Il mai am pe facebook, si il mai bag eu din cand in cand in seama straight face
In schimb ies afara, imi gasesc ocupatie ca sa mai uit, dar si atunci ma gandesc la el sigh E groaznic prin ce trec.Nu mai am incredere in nimeni, sunt dezamagita de fiecare om, am indepartat pe toata lumea de mine, nu mai vreau o relatie cu cineva pentru ca imi e frica c-o sa sufar iar straight face Of. Imi e atat de greu crying
De impacat nu mai vreau sa mai ma impac cu el, ca m-am umilit destul, si am cazut de proasta straight face
De cateva zile il tot visez, si parca nu am liniste sufleteasca.
Nici nu stiu ce mai simt pentru el, nu e clipa sa nu ma gandesc la el.
Nu stiu de ce sunt asa. si inca nu am putut sa-l uit sad

Ce as putea sa fac? sad Pt ca simt ca ma sufoc, dragostea pe care i-am purtat`o parca se transforma in ura straight face

Niste sfaturi va rog puppy dog eyes sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''De impacat nu mai vreau sa mai ma impac cu el, ca m-am umilit destul, si am cazut de proasta ''
Cazi de proasta,inca. De ce? Chiar daca si-a batut joc de tine si te-a facut sa suferi,vrei sa vezi daca e bine. De ce? Ca intr-un final, sa suferi mai mult? E adevarat ca e greu si ca nu te poti abtine,dar trebuie sa-nveti sa te controlezi,sa te ambitionezi,sa ai orgoliu.
Stii? Mereu cand ne indragostim,riscam sa suferim foarte mult. Dar stii care e partea frumoasa? Daca iubim,suntem fericiti. Traim momente frumoase,ne simtim iubite,alintate,rasfatate, iar asta e mai presus decat tristetea, suferinta. Pentru ca, in ciuda faptului ca, uneori, nu se termina cum ne dorim, ''atunci'' am fost fericite. Si nu toti au sansa de a fi fericiti!
Probabil e cazul sa accepti trecutul. A fost o persoana pe care ai iubit-o si o iubesti! Asta e realitatea. Poate o sa-l uiti curand, poate nu. Ideea e ca, ce a fost a fost! Daca te-a umilit si nu a stiut sa te pretuiasca, e strict problema lui. Nu trebuie sa privesti inapoi. In fond, roata mereu se intoarce la un moment dat.Invata sa fii nepasatoare cand e cazul si... cand vei avea ocazia sa cunosti o persoana pe care o simpatizezi,nu ezita. Nu zii: ''mi-e frica''. Ci continua, adaugand : ''mi-e frica,dar ma risc''.
Nu-l cauta! El n-o face. Il doare-n cot de tine,sau poate nici acolo. Daca te cauta,nu-i raspunde. O persoana care iubeste, nu umileste si nu-si bate joc. Lasa-l in plata lui si accepta realitatea. Il iubesti, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te gandesti la el, nu inseamna ca trebuie sa plangi, nu inseamna ca trebuie sa-l cauti, daca NU merita sa faci toate astea.
El poate se distreaza, iar tu plangi. Nu e corect. Schimba lucrurile.

Te pup. Noapte buna

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Pai il visezi pentru ca te gandesti prea mult la el si subconstientul tau e incarcat de ganduri despre el.
Ai mare dreptate, chiar n-ar trebui sa te impaci cu el daca te-a umilit atat, inseamna ca nu te merita

| LineGuide a răspuns:

In general timpul rezolva totul, si niciodata nu vei rezolva nimic, daca nu ai rabdare. Asa suntem toti, dar ai sa vezi ca peste cateva luni nici n-o sa-ti mai pese de ce a fost, si ce traiesti acum.
Mult noroc!

| lacrima15 a răspuns:

Hey sti cu ce se omoara o dragoste ca asta? Cu o alta dragoste mai mare! Stiu ca-l iubesti foarte mult! O ooptiune ar fi sa-i spui tu sa se impace cu tine si a doua ar fi sa iti cauti altul! Asa mi s-a intamplat si mie! Am spus ca doar pe el il iubesc ca nu stiu ce ca doamne de ce n-am putut sa am o relatie cu el? Dar Dumnezeu le stie pe toate si uite ca am ajuns a iubesc o alta persoana mult mai mult ca pe cealalta si acum imi pare foarte bine ca am dat peste jumatatea mea! Asa iti este sortit! Accepta asta! Undeva tie ti-e aranjat un loc mai bun! Dumnezeu stie ce-i mai bun pentru tine! Stie ca meriti ceva mult mai bun! CApul sus draga mea1 :* Hai curaj! Asteapta-ti printul tau :* te pup! Ce e al tau e pus deoparte :*

| hondru a răspuns (pentru lacrima15):

Da la teologie

| hondru a răspuns (pentru lacrima15):

Ar trebui sa mai iesi si tu prin cluburi sa te distreZi.sa nu mai stai asa posomorata.bAieti nu sunt pe lumea asta.

| lacrima15 a răspuns (pentru hondru):

Nu-i neaparat! El m-a intrebat si eu i-am raspuns! Asta e cea mai buna idee!

| lacrima15 a răspuns (pentru hondru):

Hesi sincer chiar nu-mi plac cluburile si barurile?laughing bine eu i-am dat un sfat asa doar dar ma distrez in felul meu! Am 16 ani happy dar...dar tongue

| 69AnonimuS69 a răspuns:

In primul rand: daca ar vedea ce ai scris aici ar te-ar iubii nebuneste,
In al doilea rand: Baietii sunt timizii... nu au curaj sa vorbeasca cu fetele... probabil si el simte acelasi lucru pentru tine. Sfatul meu este sa ii spui (direct:in fata, sau indirect: pe fb yahoo etc.) cum te simti. Iar de acolo lucririle vor venii de la sine.

P.S.: Si nu ti-am dat sfatul aiurea fiindca sunt pus in situatia ta doar ca sunt baiatul si mi-e dor de EA. Si sunt prea timid sa recunost. Sper ca te-am ajutat happy

| C26 explică (pentru 69AnonimuS69):

Nu m`ar iubii crying Asta ma doare ca el ma uitat deja, iar eu nu sad I`am spus lucrurile astea, am incercat sa mai ma impac cu el. Dar nu sa mai putut crying Si culmea ca el e cel care ma distrus, si m-a adus in halul asta, si el si-a batut joc de mine, si eu l`am iubit din tot sufletul.
Si toate astea se intampla asa pentru ca diferenta de varsta intre noi este de 12 ani crying Iar el ma ia pe mine de proasta crying