| DudaYeah a întrebat:

Am mare nevoie de sfaturile voastre! Sa incep:
Ieri, am fost la iubitul meu pe strada si am stat cateva ore. Cand am plecat a venit o prietena de-a mea si de-a lui (si de-a surorilor lui). Stiam ca inainte sa fie cu mine, prietenului meu ii placea foarte mult de ea. De aceea, am vrut sa il vad daca imi este fidel. Asa ca atunci cand aceasta fata a venit, eu am amanat plecarea mea cu cateva minute. Spre surprinderea mea, ceea ce credeam eu ca era in mintea mea se adeverea : prietenul meu statea doar cu ea. Ramasesem uluita cand am vazut ca pe mine nu ma mai baga in seama. straight face De parca nici nu eram iubita lui. Se uita doar la ea, vorbea doar cu ea, glumea doar cu ea, si la un moment dat am vazut cum i-a pus mana pe picior. Nu am rezistat sa raman si am plecat.

Pe seara, cand stateam pe mess a intrat si el. Mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat daca el mai simte ceva pentru acea fata. Dupa ce i-am pus intrebarea l-am rugat sa fie foarte sincer. Si raspunsul a fost cel la care ma asteptam. El mi-a marturisit ca inca ii place de acea fata. Ceea ce am apreciat a fost sinceritatea cu care mi-a zis acest lucru, dar ceea ce m-a socat a fost faptul ca lui inca ii placea de acea fata. (Nu mi se parea normal si nici acum nu mi se pare sa fii cu o fata si sa iti placa de alta. Poate acum baietii o sa ii ia apararea spunand ca e ceva tipic baietilor. Dar sincera sa fiu, mie nu mi se pare normal). Dupa ce mi-a raspuns la intrebare am vazut o oarecare raceala din partea lui fata de mine...Parca nu mai era el cand vorbeam de respectiva fata.

Acum problema mea este ca nu stiu ce sa fac. M-am gandit toata noaptea si am ajuns la concluzia ca azi trebuie sa il pun sa aleaga intre mine si ea. Ori ramane cu mine, ori ii place in continuare cu ea.

Sunt destul de confuza si nu stiu sigur daca e bine ceea ce vreau sa fac. Voi ce credeti ca e bine sa fac in aceasta situatie? Cum sa ma comport? Ce sa ii zic?

(As dori daca se poate sa nu o luati ca o gelozie, dar cum am zis mai sus mi se pare putin nefiresc ca tu ca baiat sa fii cu o fata si sa iti placa si de alta. Daca se poate sa ma ajutati va multumesc! )

Răspuns Câştigător
| SuperNovaaaaa a răspuns:

Bla bla bla iubit iubită

11 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Dupa felul cum s-a comportat cu ea de fata cu tine, cred ca nu mai merita nimic din partea ta.

Spune-i ca vrei sa vorbesti cu el, dar fata in fata, si spune-i direct ce crezi, fara ocolisuri si fara sa il pui sa mai aleaga sickj

Spune-i ca tu nu esti varianta a2a si ca nu stai sa te rogi de el sa te bage in seama sau sa stati inca impreuna.

Prin urmare, spune-i ca nu mai ai ce discuta cu el si arata-i ca te doare undeva de el no talking.

| Change a răspuns:

Cred ca s-a terminat.NU are rost sa fi cu el atat timp cat el se gandeste la alta fata(nu este corect fata de tine). curaj!

| AndreyG a răspuns:

Clar.daca iubeste pe altcineva trebuie sa te desparti de el.chiar nu ii inteleg pe unii.Serios acum.Este asa greu sa incerci sa fii cu persoana de care te-ai indragostit? De ce ar alege pe altcineva? Doar pentru sex? Deci nu voi dezvolta subiectul acesta mai mult deoarece ma dezgusta.Si eu sunt indragostit de o fata, dar desi mi-e frica sa vorbesc cu ea(timiditatea mea este cam.hm,excesiva cand vine vorba de dragoste), in fiecare seara mie gandul la ea si nu as dori sa fiu cu altcineva nici de ar fi mai usor.
PS:Va rog eu urati-mi succes.Chiar imi doresc sa o cunosc pe aceasta fata mai bine.

| lolytagirl a răspuns:

Sincera sa fiu mai bine ii spui tu direct sa va despartiti nu cred ca ar trebui sa il pui in situatia de a alege intre voi doua fiindca din ceea ce ai mentionat mai sus clar o va alege pe ea sau chiar daca te va alege pe tine tot la ea ii va fi gandul si nu cred ca ai vrea sa treci prin asta a 2-a oara adica s vezi cum vb si cum glumeste cu ea iar pe tine nici sa nu te bage -n seama (asta e parerea mea)

| Addah a răspuns:

Daca l-ai pune sa aleaga... Cred ca o place mai mult pe fata aceea decat pe tine. Deci nu merita efortul... Desparte-te de el si poate bagi si o vorba buna la tipa respectiva, asa, ca sa fie el fericit laughing Bine, poate exagerez dar ai dreptate, nu e frumos sa stea cu tine si sa placa alta fata. happy

| TeIubescBL a răspuns:

Buna.
Daca il iubesti cu adevarat vei putea s ail ajuti sa o uite pe fata aia.
Eu iti zic sa o intrebi pe respectiva fata daca simte ceva pentru el.
Daca da, ori intri repede in forte si il faci sa o uite pe ea, ori lasa-l sa fie fericit cu ea!
Numai bine!

| d3nyp3ny a răspuns:

Eu asa face cea ce crezi si tu...Trebuie sa aleaga...Nu poate fi cu doua in acelasi timp.Desi eu in locul tau l-as fi parasit! Bafta! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! happy
Un sfat micpuppy dog eyes
Deci, baietii sunt trecatorilaughing cum sunt si fetele pentru ei, doar ca fetele sunt mai prostanace big grin.
Lasa oh go on o sa vina altul, nu il pune sa aleaga, il pui intr-o situatie proasta. poate si tie iti place de cineva big grin poate doar aspectull fizic si atat,si daca deja e mai rece cu tine, trebuie sa il intrebi daca te mai iubeste happy pentru ca trebuie sa aflii, a fost supersmug ca a fost sincer, trebuie apreciatbig grin, in rest, daca cu adevarat il iubesti si te iubeste va veti inpaca, timpul le rezolva pe toatehappy

| ilovemilka a răspuns:

Pai chiar nu este normal.
Poate ca nici nu te iubeste, eu zic ca ar trebui sa va despartiti, acum faci cu vrei:*
Bafta.

| iarina15 a răspuns:

Si daca el te alege pe tine tot o sa-i placa de ea.

Lasa-l, nu meritawinking nu e ultimu` baiat.
Nu-l mai baga in seama, daca vorbeste cu tine ignora-l pentru ca nu merita!

Ai grija de tine si sper sa iei decizia corecta si cea mai buna pentru tine :*.