| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de ajutor, eu împreună cu iubita mea am făcut sex protejat ieri si am vrea sa știm daca prezervativul a funcționat sau nu, ea nu are simptome doar o doare burta tare (se întâmplă regulat asta) si ciclul ii vine doar pe la sfârșitul lunii, cum am putea vedea daca este gravidă si sa putem si folosi pastila de a doua zi? Va rog seriozitate.
Mulțumesc anticipat

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand sex protejat NU se poate ramane gravida.
Asadar, chiar nu aveti motiv ca fata sa ia o asemena pastila, care face mai mult rau decat bine, fiindca efectele ei secundare ii dau hormonii peste cap timp de 6 -12 luni.

Nu va mai speriati din atata lucru, daca ati folosit perzervativul!
In ce priveste testuld e sarcina, se poate afce DUPA 21 de zile, DUPA ultima partida sexuala.
Cum sexul a fost ieri 17 sept +21 zile = 8 oct.
Deci, testul de sarcina se poate face abia dupa data de 8 oct. 2021

| Floridori a răspuns:

Doar voi stiti daca prezervativul a functionat, ca doar voi doi ati fost acolo...
Daca nu s-a rupt, gaurit, sau deteriorat, inseamna ca a functionat, nu crezi?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Hai sa te invat ceva. Dupa ce faci ce vrei cu iubita ta si te termini in prezervativ, il iei frumos, il duci la baie, pui niste apa in el si il strangi putin ca sa vezi daca tasneste ceva din el. Asa il verifici

Răspuns utilizator avertizat
| Anuskaa a răspuns:

Poti sa vezi daca e gravida dupa 21 de zile, atunci sa faca un test de sarcina, mai repede nu are rost, daca nu stii daca a functionat prezervativul inseamna ca inca sunteti prea mici si nu stiti cum se poate verifica, lasa-ti sexul pana cresteti si o sa va dati seama cum se poate verifica. Daca azi faci sex crezi ca maine deja poti afla daca e gravida sau nu?

| Anuskaa a răspuns:

Pe de alta parte simptomele de sarcina nu apar de pe o zi pe alta. Din nou sunteti prea mici pentru sex.