| printesika221 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Imi place de prietenul meu cel mai bun dar si lui de mine si totusi nu vrea sa fim impreuna.Ce sa inteleg de aici? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Liquor a răspuns:

Ca si cuplu, intervine gelozia, certurile, chestiile "nasoale" care pot aparea in orice cuplu, probabil ca prietenul tau cel mai bun, tine mult la tine, si cel mai probabil nu vrea sa strice o prietenie frumoasa, poate de aceea, nu vrea sa fiti impreuna, daca nu te placea, nu mai vorbea cu tine. Intelege-l si apreciaza-l pentru asta. Aveti grija de voi, si tine minte ca prietenia e unu dintre cele mai de pret lucruri, e greu de dobandit, si foarte usor de pierdut.
Pupicei:*

2 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Ai rabdare, desi stiu ca asteptarea te omoara.Altceva nu ai ce sa faci, momentan.

| printesika221 explică:

Toata faza e ca intr-o vreme cand il intrebam daca ma iubeste si zicea ca "Da, dar ca pe o sora" si acum partea cu "ca pe o sora" nu mai este, si se da la mine de cand ne-am cunoscut........nu il inteleg deloc crying..in orice caz multumesc de raspunsuri :*:*:*!