| alexa_1346 a întrebat:

Buna TPUhappyam nevoie de ajutor..am o verisoara, care s-a suparat pe mine rau de tot din cauza ca ea s-a certat cu iubitul meu ...si nu inteleg din ce cauza ii suparata pe mine..va rog ajutati-ma.ce ar trebui sa fac ca sa fie totul bine ca totusi ii verisoara mea si imi era si prietena mea..ar trebui sa ma despart de prietenul meu? va rog. dati-mi niste sfaturi.cel mai bun sfat primessc vot si funda! multumesc!

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu trebuie sa te desparti de prietenul tau. Dragostea e prea rara ca sa-i dai cu piciorul. Sun-o pe verisoara ta si impacati-va.

| Unbelievable a răspuns:

Bună. Nu ai de ce să te desparți de prietenul tău. Dacă s-au certat, este treaba lor. Dar tu nu ai absolut nicio vină. Ar trebui să vorbești cu ea și să îi explici acest lucru. Succes!

| alexa_1346 explică:

Pai am vorbit cu ea si o zis ca a terminat-o cu mine ca si verisoara dar ca si prietena...si nu stiu ce sa fac.cryingajutati-ma! multumesc

| Unbelievable a răspuns (pentru alexa_1346):

Fără supărare, dar este foarte urât ce face. Adică tu nu ai absolut nicio vină, nu înțeleg de ce te implică în astfel de probleme. Poate nu îți este o prietenă atât de bună, sau căuta un motiv de ceartă. Cel mai bine ar fi să nu mai vorbești cu ea. Poate așa își va da seama că a greșit.