| Cani223 a întrebat:

Buna TPU! Am nevoie de ajutor, va rog aveți răbdare si citiți tot.
Inca din clasele mici am fost foarte buna prietena cu un băiat.La un moment dat mi-a si plăcut de el dar mi-am luat fz. După chestia asta ne-am mai "răcit" si nu am mai fost prieteni atât de buni, insa anul acesta am avut ghinionul sa fiu mutata cu el in banca.Ne-am înțeles bine dar am început sa simt ceva pentru el, am tot negat acest lucru insa am ajuns la concluzia ca da, îmi place de el.De curând am ieșit împreună cu mai multi prieteni iar el îmi dădea semne ca ma place(ne-am ținut de mana, mereu încerca sa stea cu mine si altele). Totul era ok dar azi am fost provocata sa il întreb pe cine place iar el mi-a răspuns ca o place pe prietena mea cea mai buna(ea nu il place înapoi).

Nu stiu ce sa fac si ce sa cred, nu e genul de băiat care sa se tina de mana cu toate fetele sau ceva de genu...

Spuneți-mi ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| MariaMaia879 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa ai putina rabdare si sa lasi lucrurile sa mearga de la sine. Simplul fapt ca tu te ai baga pe gatul lui fortat, nu ar face decat sa l indeparteze, acesta fiind un sfat, iar al doilea sfat care este strict opusul primului, ar fi sa faci ce simti, indiferent ca ti ai lua, poate, refuz din parte lui, macar au incercat tot ceea ce tinea de tine. Traieste ti viata cum vrei tu, orice esec este urmat de o reusita si invers, pentru ca asta e viata, sensuk vietii. Succes!

1 răspuns: