| Cani223 a întrebat:

Buna TPU! Sunt prietena cu un băiat inca din clasele mici.Am fost foarte buni prieteni iar la un moment dat mi-a si plăcut de el dar mi-am luat fz. După faza asta am rămas prieteni insa ne-am "răcit". Anul am fost mutata cu el in banca si ne-am înțeles bine insa cred ca am început sa simt din nou ceva pentru el.Am ieșit cu el si cu mai multi prieteni iar el îmi dădea semne ca ma place înapoi(ma ținea de mana si încerca mereu sa stea cu mine si altele). Cu toate astea astăzi am fost provocata sa il întreb pe cine place iar el mi-a răspuns ca o place pe prietena mea cea mai buna. Ea nu il place înapoi.
Nu stiu ce sa fac!:\pe de o parte îmi e frica sa nu îmi iau iar fz dar pe de alta parte...îmi place de el...

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să insiști.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Nu are sens sa insiste, daca un om te place, nu mai ajungi sa insisti, nu o place si gata, altul la rand care o place.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

De ce nu? De ce dictezi așa sau așa?

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Pai de ce sa insiste daca omu nu o place? Ce rost are? Dragoste cu de-a sila nu merge.
El o place pe cealalta, si aia e. Ca aia nu-l place, e altceva.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

De ce aia e? Are rost, căci de aia e bărbat, să lupte pentru iubirea lui.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Aici e vb de o fata care vrea un baiat?! Nu invers. Ai citit atent?

Si baiatul al fel, numa un cersetor insista ca prostul.
Cand doi oameni se plac, vine totul f simplu, amandoi reciproc vor relatia, nu trebuie sa insiste nici unul.

Altfel e nonsens sa insisti, ca tot aia e. Nu se cere placutul, exista sau nu, si atat.

| Cani223 explică (pentru sadrian46):

Mersi,am vorbit cu el si pana la urma suntem împreună, doar i-a fost rușine sa îmi spunăhappy

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce inseamna fz?

| Violleta2022 a răspuns:

Singura metoda sa afli adevarul, este sa vorbesti cu el!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce sa mai afle adevar? Nu e clar? Nu o place, s-a vazut clar.

| Mosotti a răspuns:

Pai e f simplu, nu te place, nu ai ce face.
O sa-ti iei iar refuz, e logic, o place pe prietena ta, nu conteaza ca ea nu-l place.

AIa e.

| Cani223 explică (pentru Mosotti):

Mno ca pana la urma nu ai avut dreptatelaughing)Am "insistat" si acum suntem impreuna

| Mosotti a răspuns (pentru Cani223):

Da, bun atunci! F bine. Ma bucur ca n-am avut dreptate.
Dar na, in majoritatea cazurilor, e cum ziceam eu.
Pai inseamna ca te placea de fapt, iar asta e altceva, bravo.

| Karlson a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa ramaneti prieteni.