| Roxanaaaaaa a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi, deorece sunt foarte suparata. Am fost cu prietenul meu un an si 8 luni, iar acum cateva zile m-am despartit de el deoarece incepuse sa vorbeasca foarte urat si era foarte stric cu mine.Eu mi-am inceput viata sexuala cu el deoarece il iubesc, iar acum imi da mesaje si ma face in toate felurile, si spune tuturor ca am facut-o cu el, ca sa ma faca sa par o panarama. Si nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma.

15 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Probabil ai inceput prea devreme, dar e deja fapt consumat. Tot ce poti face momentan e sa-l ignori si sa nu observe ca te afecteaza felul cum se poarta. Daca nu obtine reactii, o sa renunte. Incearca sa-ti vezi de viata ta si sa treci momentul cu fruntea sus. Nu e ultimul nesimtit pe care o sa-l intalnesti.

| Cosminovici18 a răspuns:

Pur si simplu sterge numarul lui si daca tot te mai contacteaza ignora-l si incearca sa scapi de el.nu stiu sa pleci undeva.sa scapi de el. ignora-l si evital cat poti tu daca vrei sa nu te mai bata la cap

| darkglass a răspuns:

Pai tu poti spune la toti ca el a vrut sa o faca cu tine si tea parasit fiindca a asteptat prea mul,tu nu ai vrut, nu erai pregatita, de aia te-a lasat si acum vorbeste si el aiurea

| PinkPanther a răspuns:

Eu in locul tau as spune lumnii ca sunt inca virgina, am incercat sa fac ceva cu el dar pa langa faptul ca e impotent o are si mica. Si data viitoare ai grija cu cine umblii.

| Nolkyz a răspuns:

Nu mai dezvolt... ti-au spus multi, eu iti zic direct, da-l naibii laughing

| Cezar a răspuns:

Cel mai bine este sa ii arati o indiferenta totala si un dispret total. Despre faptul ca iai oferit virginitatea ta in semn de iubire, cred ca prieteni tai pot intelege asa ceva. Daca prietenul tau a inceput sa spuna si in stanga si in dreapta ca tu esti dama de companie fii sigura ca multi baieti vor roii in jurul tau. Incearca sa ii respingi si sa ii tii la distanta pana nu afli ce intentii au. In rest bucurate de viata, Multa Bafta

| AleD a răspuns:

Prefate ca nu itipasa.el face asta ca sa te raneasca. daca o sa pari nepasatoare de chestiilem asea o sa inceteze.si ar fi bine sa nu te lasi umilita de el, folesestei de ex propriile arme impotriva lui.is sigura ca si u ai cateva lucruri de spus despre el. daca il faci sa regrete ce a spus nu mnumai ca va inceta, dar isi va cere si scuza. daca nu vrei sa reactionezi la ce face el nu-i mai raspunde pur si simpluwinking

| lory81 a răspuns:

Sincer nu te merita daca se comporta asa, fii tare si pune-l si tu la puctwinking

| DakotaRoyse a răspuns:

Mda. Multe cad în plasa asta.
Un an şi 8 luni e o durată mare. Tipul sigur a avut nevoie de răbdare, sau pur şi simplu şi-a schimbat cu timpul ţelul pe care a vrut să-l atingă în relaţie.
A fost (implicit este) sau a devenit (şi va fi de-acum înainte) genul de tip care "se îndrăgosteşte" nebuneşte de fete şi le face să-l placă doar ca să le bage apoi în patul lui, şi mai târziu să le facă să sufere. Cum spuneam, ori asta a urmărit de la început, ori şi-a schimbat orientarea în decurs. Mda...
Nasol oricum.
Dacă spui că tu te-ai despărţit, presupun că tu ai luat iniţiativa de a încheia relaţia, ceea ce e foarte probabil să-i fi oferit lui combustibil pentru gânduri gen "hai să fac mişto de tine" şi i-a alimentat motivaţia de a-ţi strica imaginea în faţa altora.

Singurul lucru ce poţi să faci este să te aperi în faţa lui că ce ai făcut tu a fost un gest de sacrificiu apărut din sentimente pure pentru el. Dar depinde de vârsta ta şi de situaţia dintre voi. Nu cred că va funcţiona prea bine aşa dacă i-ai spus *deja* că nu-l mai iubeşti, că nu-ţi mai pasă de el, etc, sau dacă aţi terminat-o într-o ceartă colosală.
Eu personal, în locul tău, aş vorbi deschis şi diplomatic cu el să termine toate insultele, căci, într-un final, şi el face sex, şi el a făcut-o cu tine, şi e o chestie normală. Adu-i aminte că nu prea are de ce să îţi zică toate chestiile pe care le spune, că nu a fost o situaţie de genul în care te culci cu el după primele 2 săptămâni, ci a trecut ceva timp până aţi făcut-o (presupunând că aşa e - nu ştiu, că n-ai oferit detalii).
Oricare ar fi rezultatul unei discuţii de genul, ar fi bine să te aduni, să te ridici în picioare şi să mergi mai departe. Caută pe altul, în ciuda faptului că el stârneşte zvonuri neplăcute despre tine. Atenţie, nu-i alimenta ideile cum că eşti panaramă (înţelegi ce vreau să spun)...

Ai spus că a devenit strict cu tine şi te trata din scurt. Presupun că este gelos, sau a ajuns să te trateze aşa poate pentru că te suspecta. Deci, din nou, să cauţi pe altcineva ar fi o idee bună. L-ai face *poate* să sufere puţin, te refaci şi tu după relaţia cu el şi îi arăţi că nu va fi întotdeauna singurul pentru tine.

| Deiia a răspuns:

1.De ce ai facut-o cu el? Pana nu aveai inelul pe mana nu...
2.A profitata de tine
3.Trimitei inapoi mesaj sa te lase in pace si sa isi vada de veata lui ...Si sa o lase in pace...
Funda?

| hummer24 a răspuns:

Asa e, spune-i lumii ca e impotent si i pute gura a ceapa happy

| bixxbiu a răspuns:

Pai nu stiu ce pot sa zic dar intr-un cuvant cred ca a profitat de tine adica si-a batut joc de tine scuze dar din ce zici asa pare sad ar trebui nu stiu sa ai o discutie cu el mai serioasa funda happy

| Flooo a răspuns:

Trebuie sa inveti sa nu iti pese de ceea ce spun oamenii,fi indiferenta. Ceva de genul a patit si sora mea, acum nimeni nu mai spune nimic, deoarece au vazut ca ei nu-i pasahappy

| Barbiii a răspuns:

Spune-i imi pare bine ca te'am cunOscut si rau ca ai ajuns un om de nimic...si fi tare face asta doar pentru a te ataca dar fi indiferenta nu'i da atentie si se va satura el singur!

| yoyomarie a răspuns:

Sincer nu prea stiu cum sati zic insa ar fi trebuit sa stii si u ca nu trebuie o faci cu primul venit primul poftit totusi unde sunt principiile sau demnitatea? sti chestia asta e putin mai comunista cu asta dar e cam adevarata. eu nu vreau sa te simti prost. tu ce credeai ca el o sa insoare cu tine sau ca ramane cu tine toata viata? ce naiba asta a vrut acum crrrrrrrezi cal mai intereseaza de tine? ...fix in 14 il doare i se rupe lui ca u plangi dupa el si ca esti disperata si pe langa asta aia ce a fost intre voi nu prea cred ca din partea lui venea iubire si mai mult interes, mi imi pare rau pentru tine. FUNDAbig grinbig grinkiss