| GeorgyiIone a întrebat:

Buna TPUhappy. Am si eu nevoie de ajutor.Acum aproape 4 luni m-am certat cu un baiat si ne-am despartit. Vreo 2 luni nu am mai vorbit deloc. El mai incepea sa vorbeasca pe mess cu mine, as fi inceput si eu sa mai vorbesc cu el, dar el avea la avatar poza cu o domnisoara si banuiesc ca este acutala lui prietena. Dar de cateva zile mi-a trimis mesaje cu " te iubesc si o sa fii mereu in inima mea". Pe facebook am vazut ca fata respectiva i-a facut dedicatie cu melodia "thank you fot loving me". Ce sa inteleg din asta? Cat timp nu am mai stiut nimic de el pot spune ca eram bine, dar acum mi-a rascolit toate sentimentele crying si nu imi e bine deloc. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti bati capu degeaba cu el.
Nu vezi ca joaca pe doua fronturi.
intreba-l cine e tipa de la avatar si pariu ca o sa-ti zica scurt " varamea ".

Stergei id, fb si numarul de telefon.
Inclusiv arhiva, pozele cu el si mesajele siropoase.

Crede-ma a mers! Am incercat chestia asta timp de 2 luni si dupa doua luni l-am scos de la ign, si ca sa vezi, imi e total indiferent tipu. laughing

Deci treaba cu " Ochii care nu se vad se uita. " este foarte adevarata.

Dar nu incerca sa te gandesti ca dupa 2 luni trebuie sa il scoti de la ign, lasa-l acolo sa putrezeasca.winking
Ce a fost a trecut, acum meriti ceva mai bun.

| GeorgyiIone explică (pentru anonim_4396):

Fata aia poate sa fie cine vrea el sa fie. Chiar daca inca mai simt ceva pentru el, nu l-as mai vrea inapoi. Mi-a facut mai mult rau decat bine...sad,. in acel timp in care nu mai stiam nimic de el mi-a fost super bine, dar acum a trebuit sa ma caute si sa ma faca din nou sa sufar.Cu un mesaj siropos nu sterge toate suferintele. Eu spun ca e un nesimtit, dar cand i-am spus asta s-a suparat. Adevarul supara mereu pe om rolling on the floorO sa treaca si poate nici nu o sa-mi mai aduc aminte de el happy

| GeorgyiIone explică (pentru anonim_4396):

Cred ca era mai bine daca ii spuneam ca nu vreau sa fim amici. El isi vedea de viata lui, eu de am mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgyiIone):

Stii status ala " Si cand aud " Putem ramane prieteni. " e ca si cum mi-ar zice mama ca mi-a murit cainele dar pot sa-l pastrez. "? laughing

| GeorgyiIone explică (pentru anonim_4396):

Il stiurolling on the floorAtunci am crezut ca ar fi frumos sa pastram legatura, macar sa ne amintim de "vremurile bune", dar vad ca am gresit

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgyiIone):

Stiu, asa crezusem si eu. Dar imi faceam rau. Il vedeam, vedeam poza cu alta si baga bocete oh go on.

| GeorgyiIone explică (pentru anonim_4396):

Da, dar acum am vazut ceva interesant. Am vrut sa-ti urmez sfatul si sa-i sterg id-ul facebook-ul si toate si am vazut ca nu o mai are la prieteni pe facebook pe domnisoara aia. Aseara o avea. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgyiIone):

laughing Copii. In orice caz, lasa-l nu merita. Doar daca vrei sa te joci cu elwinking.

| GeorgyiIone explică (pentru anonim_4396):

Eu nu ii fac nimichappy. Mai bine isi vede el de ale lui si eu de alte mele. Viata merge inainte. Nu sunt in stare sa imi bat joc de el

12 răspunsuri:
| pintexim a răspuns:

Buna, eu zic ca el te place cat despre poza cu fata la avatar eu cred ca vrea sa-ti faca in ciuda, probabil nu ati mai vorbit 2 luni, dar el si-a dat seama ca nu poate sa stea fara tine si tocmai de acea te vrea inapoi cat despre fata acea nu-ti face griji daca el intr-adevar te place ar lasa-o el pune poze cu fata aia probabil ca sa vada fata acea ca el o iubeste in timp ce el vorbeste cu tine, el te iubeste pe tine mult succes! Du-te si vorbeste cu el! Daca se poate sa ne tii si pe noi la curent cu ce se intampla!

| Mercurio10 a răspuns:

Deci. El pune poze cu fata aceea doar ca sa creada ea ca o iubeste. dar din moment ce inca iti mai trimite mesaje sigur te vrea inapoi.In concluzie incearca sa te impaci cu el daca il placi, deoarece si el vrea asta

| GeorgyiIone explică (pentru Mercurio10):

Ok.Il plac inca foarte mult, dar parca nu pot sa il caut.Nu mai am forta sa-l sun.De fiecare daca cand incerc, imi aduc aminte de poza cu domnisoara respectiva

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mercurio10):

Sau doar o tine pentru simplu fapt ca e cu ea, unele chestii nu se interpreteaza, sunt doar puru adevar.