| anonimagirllodovica a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi
Imi place de un baiat si lui ii place de mine. Suntem prieteni de 6 ani si cand eram mai mici iar m-a placut. Eu am 13 ani si el e mai mic cu cateva luni.
Am fost foarte rusinoasa si i-am zis ca il plac doar acum o saptamana, pe urma mi-a zis ca si el ma place si am inceput sa vorbim cu inimioare, vorbim aproape toata ziua.
Prima data ne-am intalnit pe ascuns, am povestit, si-a mai pus capu pe umaru meu si la final, eu care sunt foarte timida, mi-am facut curaj si l-am imbratisat, imbratisandu-ma si el. A zis ca a fost cea mai frumoasa zi
A doua zi, cand ne-am intalnit iar, a trecut prin foarte multe sa ne intalnim, s-a lovit etc
Si ne-am imbratisat de mai multe ori, ma tinea langa el, punea capu pe umaru meu, stateam pe umaru lui si la final, cand a trebuit sa ne luam ramas bun, dupa ce ne-am imbratisat s-a uitat la mine si atunci l-am pupat pe obraz. S-a cam blocat, ne-am imbratisat iar si am plecat.
As vrea ca el sa faca primul pas (sarut

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca va cunoasteti foarte bine si atractia sentimentala dintre voi exista si este reciproca, ar fi bine ca tu sa fii in continuare cea care "conduce" si "dirijeaza" aceasta idila/poveste de iubire. Nu este deloc deplasat sau sa fie considerat ca ar reprezenta un lucru inacceptabil ca fata sa fie cea care preia initiativa. Putin curaj si mult succes!

| anonimagirllodovica explică (pentru corbulalbrosu):

Maine ne vom intalni si a zis ca abia asteapta si el sa ma stranga in brate. Multumesc de raspuns ☺

3 răspunsuri:
| GandesteRapid a răspuns:

Fat-o ai tot ce iti trebuie pe masa. El te place, tu il placi. Bag-o mare. Vei vedea ca o sa capet MULT MAI MULTĂ INCREDERE IN TINE.
Nu e ceva anormal ca fata sa actioneze prima. Ia atitudine si fi tupeistă.
Este si mai mic decat tine asa că trebuie sa intelegi ( adica are 13 ani iar baietii se maturizează mai greu ).
Dacă vrei sa astepti după el ani ca sa isi dea seama ca vrei sa-l saruti...N-ai decat.
Dar nu-ti recomand. O viata ai : Traieste-o.
Sper ca te-am ajutat. Poate funda?

| Itzhic a răspuns:

Daca vezi ca el nu face primul pas si stii ca te place fa-l tu mare chestie. Sunt sigur ca este prea timid si ii este frica sa nu il refuzi. Asa ca fi tu baiatul in relatia asta.