| sokey a întrebat:

Hi TPU! Incep cu o poveste si voi imi dati sfaturi.
Deci eu ma numesc Adrian am 15 ani si Petronela e fata pe care o plac si are 13 ani! Ea din pacate are prieten! Vorbeam de un an si ceva cu ea pe net si la scoala. Am zis sa iesim afara sa vorbim ca e diferenta de 3 strazi intre noi si i-am zis sa ne intalnim. Ne-am intalnit prima zi i-am dat o inghetata un suc si o ciocolata nimic rau totul a mers conform planului meu. A doua zi ne plimbam si am anuntato " posibil sa te superi pe mine, posibil sa fii socata" si m-a intrebat "de ce?" si am actionat si i-am dat un sarut. Totul okay si am intrebat-o daca a deranjat-o. Ea a spus ca "nu, deloc" (nu era cu ton sarcastic). Am facut ce am facut am luat-o de mana ne-am plimbat asa nu a zis nimic a zis ca "e in regula". Dupa cand sa plecam ea a m-a imbratisat si m-a pupat pe obraz cu o imbratisare foarte calda si ma strangea de parca as fi iubitul ei. Si dupa am sarutat-o de vreo doua ori. A zis ca "nu-i nimic" si ca nu a deranjat-o chestia asta. Am fost bucuros toata dupamiaza ca am cucerit-o in sfarsit si seara, mi-a spus ca ramanem doar prieteni. I-am spus cat de mult o iubesc si nu s-a intamplat nimic a zis ca mai vorbim maine. Si acel "maine" a fost ieri. Nu mi-a raspuns la telefon pe internet ori m-a blocat ori nu a mai intrat eu zic faza cu blocatul. Si astazi, am rugat o prietena comuna ca sa o sune si sa-i spuna de ce face asta cu mine. I-a zis ca ea nu mai are ce discuta cu mine si atat. Am stat pe ganduri si nu stiu DE CE! Imi puteti da un sfat? Macar sa spuneti unde am gresit. Pace! Respect! One Love!
P.S. Scuzati-ma de gramatica.

Răspuns Câştigător
| AlexeHellsing a răspuns:

Posibil doar s-o fi speriat, sfatul meu este doar să-i mai dai puțin timp. Sunt sigur că totul va intra înapoi în topica firească. Adevărul este că cu siguranță ți-ai luat un loc destul de bun în mintea ei și sunt la fel de sigur că nu o vei pierde... Frate, trebuie să recunosc că mi-aș dori tupeul tău... Respect!

| Exilee a răspuns (pentru AlexeHellsing):

"trebuie să recunosc că mi-aș dori tupeul tău" laughing) Si eu la fel. Ce norocos este.

| sokey explică (pentru Exilee):

Respect! Chiar daca ti-as da si tie funda si lui alexutzu16 ii dau lui imi cer scuze.

| Exilee a răspuns (pentru sokey):

Nu-i nimic >big grin

16 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Copii copii și haine rele...

| Danysan a răspuns:

Probabil ca il iubeste amice -asa se poarta fetele cand te bagi peste ele si prietenu lor devin Irascibile.Aha parca ziceai ca prietenu ala al ei e un mustacios laughing, oare ce-o gasi la el e ma intreb si fa-o si tu ...cand o sa gasesti raspuns atunci o sa ai si o rezolvare la problema. Fundia.:-D?

| DarthNiger a răspuns:

Salut,pai ziceti ca v-ati sarutat nu? si ea are iubit,poate in momentul cand v-ati sarutat iubitul ei va vazut, nu cred ca a reactionat la bataie sau la nervi, dar cred ca prietena ta a fost asteptata de iubitul ei si poate o fi certato ca va vazut sarutandu-va sau nu stiu ce, si ei cred ca ii placea de tine ca nu a zis nimic cand ai sarutat-o ca avea iubit si si-a dat seama ca a gresit cand a ajuns acasa, nu prea stiu ce sa zic...

| sokey explică (pentru DarthNiger):

Eram pe o strada pustie nici masinile nu trec. Daca ne-a vazut un porumbel e bine.

| NuMaContrazice a răspuns:

Mda ....nu stiu ce sa zic, ori ai luat-o prin surprindere si e bulversata ori nu te place...
Daca te place o sa te caute ea, sfatul meu e sa o lasi in pace, nu o mai cauta, ca asa vede ca umbli dupa ea ca un catelus si va face ce vrea din tine;)
http://youtu.be/CCK3luJOHho

| LineGuide a răspuns:

Normal ca e vorba de o simpla sperietura, m posibil sa o fi luat cam tare, si fetele asa reactioneaza in cazuri de genul asta.
Mult noroc!

| sokey explică:

Tu si manelistii ce zice-ti asta. De Rap / Hip-hop si Reggae ai auzit?

| viergedefer a răspuns (pentru sokey):

Si inca ceva: ar trebui sa cauti conjugarea verbului,, a zice". Si cand ma gandesc ca eu sunt taxata si facuta analfabeta de toti cretinii doare pentru ca din neatentie si graba mi se mai intampla sa scriu legat unele cuvinte... Dar nu scriu la in loc de l-a, sa in loc de s-a, sau in loc de s-au, etc. Miseintamplacateodatasascriucaacumdeoareceimielenesadauspacesivreausaitipunlatreabaaceicativaneuronipecareiimaiai

| sokey explică:

Aha... Inteleg... Deci toti care asculta rap / hip-hop and reggae ascutla doar ca sa para "cool"? Te-ai pus rau cu ei + nu sunt analfabet sunt adolescent si gresesc sunt inca la scoala. Muzica cu mesaj e Rapul/Hip-hopul si reagge atat. Ce? Manele sa transmita un mesaj? Nu ai sa vezi. One Love!

| viergedefer a răspuns (pentru sokey):

Ba tipule, de unde ai ajuns tu la concluzia tampita ca ascult manele? Crezi ca in afara de reggae si hip-hop nu mai exista alte genuri care pot fi ascultate?

| sokey explică (pentru viergedefer):

Se pare ca tu esti tampitul in aceasta conversatie. Pot fi ascultate tampitule dar eu spuneam de mesaj tampitule ca nu mai este muzica cu un mesaj clar si adevarat in afara de cele enumerate de mine TAMPITULE!

| viergedefer a răspuns (pentru sokey):

In primul rand sunt fata. In al doilea rand, in afara de cateva trupe de rap care transmit un oarecare mesaj social, rap-ul este nul. Aici ma refer la multi cantareti afro-americani care in melodiile lor abordeaza aceleasi subiecte precum o fac manelistii romani. Cat despre reggae pot sa spun ca este o muzica care este destul de ok pentru jamaicani, cei care vor sa imite stilul asta nu pot fi decat penibili. Daca vreodata vei lua decizia sa iti faci dread-uri, iti doresc sa te umpli de paduchi. Pace frate!rolling on the floor

| sokey explică (pentru viergedefer):

Crezi ce vrei! Despteptul cedeaza primul tongue. Pace! One Love!