| KiK0 a întrebat:

Hello.
Sunt impreuna cu o fata de ceva timp.O iubesc din tot sufletul. Ideea este ca de la un timp, a inceput sa fie mai distanta, raspunde greu la mesaje(inainte raspundea imediat, la 2-3 minute maxim), de vorbit la telefon nu vorbim aproape deloc (la inceput vorbeam tot timpul, cate 3-4 ore pe zi) insa atunci cand ne vedem totul e ok - ne tinem de mana, ne imbratisam, ne sarutam, totul e super. Cand plecam fiecare in treaba lui deja e alta persoana, se schimba complet. Nu inteleg ce se intampla, poate ma luminati voi.

Răspuns Câştigător
| FunditzaWwW a răspuns:

Discută cu ea ceea ce te irită...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te lamuresc eu,man esti prea obsedat de ea are nevoie de un barbat langa ea care nu o enerveaza cu sute de mesaje,are nevoie de indiferenta sa fi rece cu ea,dur,sa fi barbat ma intelegi? daca toata viata ta vei vi un beta mascul nu isi imagina ca vei trai povesti de dragoste ca in telenovele, plus ca ce interes sa avem pentru ceva ce nu prezinta valoare, valoarea ta masculina unde e? incerca asa fi indiferent o vreme sa vezi daca te va contacta nu un milog dupa iubire, femeia nu-i dumnezeu, alah, zeu etc trebuie sa te pui pe tine pe primul loc nu pe ea, sper ca ai inteles ceva

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Poate are probleme in familie ca tot omul, nu o judeca imediat

| gabriel87000 a răspuns:

Viata reala cu cea virtuala difera nu o zapacesti cu 1000 de mesaje pe zi poate fata are si treaba in viata reala nu poate sa stea in permanenta cu tine. si nici eu nu sunt de acord ca una sa ma streseze 3 4 ore pe zi deja devine monotonie asta frate. daca tu stai cu ea pe net 3 4 ore pe zi dar in viata reala cand iesi cu ea ce mai vb? taceti ca muti

| Romb3r a răspuns:

Pai,esti prea insistent.Nu crezi ca are si ea viata sociala? Crezi ca-i place sa stea intotdeauna cu tine? Las-o mai moale.Incearca sa nu mai vorbesti cu ea zilnic, ci de 2-3 ori pe saptamana.

| EvaEve a răspuns:

Buna! Sunt fata si iti voi spune parerea mea. Ei bine, sa trecem la subiect. Zici ca se comporta cu tine ca si cum totul ar fi OK atunci cand sunteti in vazul lumii, insa in realitate e altceva. Fata in cauza s-ar putea sa aiba o problema, asa cum spune mai sus si Andreea, nu e exclus. Faza e ca...ori vrea sa se distanteze de tine fara sa te raneasca, pentru ca asa fac majoritatea fetelor care sunt mai sentimentale, ori se distanteaza cu gandul de a te provoca sa te apropii mai mult de ea. Ar mai fi o posibilitate: poate te pune la incercare. Nu stii. Poate vrea sa vada daca iti pasa de ea, dovedind asta prin gesturi mici, printre care chiar si un "Hei, ce ai patit? Esti ok?". Arata-i ca te doare, ca suferi impreuna cu ea daca e cazul. Fetele sunt foarte sentimentale si vor sa simta incurajarile iubitilor lor. Vor sa vada ca intr-adevar le pasa. Eu zic sa incerci. Multa bafta!