| anonim_4396 a întrebat:

Am.o poveste lunga. Si da. E vorba de un baiat.

Ne'am despartit acum aproximativ o luna. Am fost cu el cam 6 luni, dar a fost ceva cu totul..neobisnuit. Cel putin in viziunea mea. A fost ceva..real. Ne'am iubit foarte foarte mult.

Ne'am despartit din cauza certurilor foarte aiurea pe care le aveam in ultima vreme. El era prea posesiv si eu prea geloasa. Avea toane...multe toane. Il apucau crize de personalitate si simteam ca imi cere prea mult.

In cele din urma, da. Ne'am despartit.

Motivul lui a fost ca el de fapt astepta sa ma detasez de muuuuuuult timp si ca de fapt el nu mai simtea nimic bla bla. si alte vrajeli.

Era suparat inainte de despartire pentru ca urma sa plec o saptamana intr'o tabara si nu as fi avut timp si pentru el etc etc.

Primele 3 zile totul a fost..neutru. Apoi m'a cautat la scoala ca sa...ma vada, sa vada ce mai fac.

Cand am ajuns acasa, s-a aprins din nimic. A inceput sa vorbeasca iar de fosta relatie..si eu i'am zis ca nu vreau sa vorbesc despre asta, pentru ca iar o sa ajungem sa ne certam. Pana la urma inevitabil am deschis subiectul. Si vorbeam normal si ferm, si apoi el s-a enervat deodata si a inceput sa zica chestii.....foarte urate. Apoi n'am mai vorbit deloc. A fost asa cam 2 saptamani, pana cand am vazut ca este tensionat prin preajma mea. Asa ca m-am dus la el sa ii zic ca nu e nevoie, ca ce a fost a fost si ca putem sa ne salutam pe holuri cand ne vedem, ca nu suntem salbatici. Nu am apucat sa ii zic chestiile astea, pentru ca a facut....foarte urat cand l'am luat deoparte. A inceput sa tipe si sa zica "PLEACA. VEZI'TI DE TREABA! LASA'MA."

A iesit si cu una intre timp care se bagase peste noi si in timpul relatiei, dar a ales sa o ignore pentru mine cand eram impreuna. Si il cred, a fost mereu sincer cu mine. Dar s-a dus exact la ea, ceea ce nu imi da de inteles decat ca a incercat sa imi faca in ciuda. Nu s-a legat nimic intre ei.
Acuma cateva zile eram la o repetitie si trebuia sa cant o melodie compusa de mine, el facand parte din respectivul ansamblu si am auzit ca s; a interesat de mai multe ori la prietenii mei de versurile melodiei mele...

Oricum. Ce parere aveti? Ce inseamna toate astea, ca eu nu pot sa inteleg ce e in mintea lui.

Va rog raspundeti. Chiar am nevoie. Sunt absolut confuza si la pamant.

Si va rog fara raspunsuri de genu "Gaseste altul. E prost."

Daca nu stiam asta, nu puneam intrebarea aici.

1 răspuns:
| Felys a răspuns:

Ti-a cerut sa il lasi in pace,exact asa sa faci,pentru ce iti mai bati capul si te framanti,e momentul sa te detasezi complet,nu vrea sa te salute pe hol,intarce si tu capul in alta parte si gata,ce atatea probleme,e clar ca nu va puteti intelege, nu sunteti pe aceeasi lungime de unda, nu merg bine gelozia si posesivitatea, s-a terminat, asa ca nu iti ramane decat sa te conformezi