| Miruna7975 a întrebat:

Am nevoie de raspuns urgent!
Cum fac sa imi vina menstruatia mai devreme? Trebuie sa imi vina pe 25 dar vreau mai repede. Ma tine 8 zile menstruatia.
Funda!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia se produce intotdeauna numai/doar STRICT in baza activitatii hormonale. Din acest motiv in acest moment este prea tarziu sa se mai foloseasca anumite produse hormonale. Fiindca au mai rams doar 4-5 zile, nu poate fi nici influentat, sau modificat momentul de pornire/incepere prin grabirea sau intarzierea producerii menstruatiei. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Nu conteaza cat te tine. Daca ai ciclu regulat, nu poti face nimic. Doar autosugestia poate sa functioneze, adica sa te astepti sa vina mai devreme. Uneori se modifica data atunci cand urmezi tratamente sau esti racita.

| Denianonim a răspuns:

Nu știu
Poate dacă faci sport
Poate că există niște exerciții ca sa îți vina ciclu mai repede