| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor urgent. Vreau sa-mi aman menstruatia, sau sa mi-o diminuez. Am citit despre Orgametril, dar din pacate mie trebuie sa-mi vina m. in 2 zile, trebuia luat cu minim 5 zile inainte.Am mai citit si de Progesteron dar se administreaza prin injectii, deci se exclude.De vitamina ca am inteles ca diminueaza cantitatea de sange, dar ca exista efecte secundare.Care sunt acelea? E ceva grav? O data la cat timp se administreaza si in ce cantitati?sad Va rog sezioritatea si raspuns cat mai rapid.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeepLooking a răspuns:

De vitamina K stiu si eu.De efecte secundare nu stiam, dar ceea ce e clar e ca orice medicament iei pentru a amana un proces biologic nu este bun.De aceea iti recomand sa iti amani menstruatia doar in caz de urgenta, adica sa faci asta foarte, foarte rar.In timp e posibil sa apara efectele secundare.Nu stiu sa iti spun ce se mai poate intampla, dar stiu ca pot aparea dereglari hormonale.Cum se administreaza si in ce cantitate trebuie sa intrebi la farmacie. Sper ca ti-am fost de folos, numai bine!