| carmenushaa a întrebat:

Buna all,,, am si eu o problema mare...marti la ora 3 noaptea plec la mare straight face
si mi-a venit menstruatia...am auzit de vit ca si am luat 2 fiole exact in ziua in care mi-a venit si degeaba,,, iau si de 3 ori pe zi 20 de picaturi de clorocalcin dar nu stiu daca isi va face efextul straight face vreau sa imi treaca mai repede crying(( pe mine ma tine 7 zile si am nevoie urgent de o pastila ceva in care sa ma tina mai putine zile macar 3 sau patru zile sa ma tina,,,,, astazi este abia prima zi crying( numai pot is disperata asa ca vor frumos astept un raspuns ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GossipGirl_2226 a răspuns:

Foloseste un tampon intern ca cica cu alea poti sa si inoti in apa ca nu se intampla nimic.eu nu am incercat dar asa am citit undeva.

4 răspunsuri:
| bunica a răspuns:

Vitamina K, nu ca

| Xonia a răspuns:

Si eu am fost la mare, si trebuia sa imi vina in a 2a zi
Si am fost la 2 farmacii, a intrebat mama, si fiecare farmacista a zis ca nu exista, sau ca exista da nu sunt recomandate
Si stiam si eu de vitamina ca, dar cica nu opreste, doar reduce fluxul pentru cine are hemoragie
Tie s-ar putea sa iti curga din ce in ce mai putin, pana ti se opreste
Eu am avut un noroc...
Eram foarte stresata, daca imi vine ce fac, ca si pe mine ma tine f mult si as fi pierdut toata vacanta
Si am intrat prima zi in apa, numai in apa am stat
Si eram foarte stresata, ma gandeam daca imi vine ce fac, etc
Si surpriza a doua zi nu mi-a venit, si am stat in apa, nici a treia nu mi-a venit, de fapt nu mia mai venit deloclaughing
SI cand am ajuns acasa, la 2 zile mi-a venit
Tu poti folosi ob-uri
Dar poate ti se opreste maine de la fiolele de vitamina ca, sau de la picaturile alea, daca ai zis ca azi e prima zi
Poate organismul tau inca nu a reactionat
Sami zici ce se mai intampla maine
vacanta placuta:*

| yoysh a răspuns:

Daca ai luat vitamina K iti va trece in doua zile. NU MAI LUA!
vitamina K ajuta la coagularea sangelui si poti avea probleme.bafta!

| carmenushaa explică:

Am pus asa dar mi sa modificat cand am trimis intrebareawinking