| ridhimagupta a întrebat:

Bună TPU am nevoie de sfaturile voastre este vorba de cea mai buna prietena a mea de aceeasi varsta cu mine are 16 ani noi avem o gasca de prieteni comuni. Unul dingasca noastra se tot dadea la prietena mea iar ea ii zicea sa o lase in pace ca are prieten dar nu vroia sa o lase in papace. Într-o zi eu si prietena mea trebuia sa ne intalnim sa imi arate noul ei catelus si nu a mai aparut bieinteles ca am sunat-o in diaperare si nu am mai reusit sa dau de ea dupa 3 zile m-am trezit cu ea la usa cu hainele rupte ravasita speriata dupa ce m-am chinuit sa inteleg ce a patit mi-a zis ca baiatul ala a violato mai alea ca eu il stiam un baiat painea lui dumnezeu nu credeam ca e in stare de asa ceva, nu mi-a venit sa cred si vreau sa o ajut si nu stiu cum m-au sunat parintii ei si m-au intrebat daca stiu cv de ea, ea m-a rugat sa nu le spun nimic, si nu le-am zis ca fata lor sta la mine sa se linisteasca cateva zile stiu ca n-am facut bine cum as putea sa o ajut sa ii ridic moralul m-am gandit sa sa ma intalnesc si sa vorbesc cu baiatul ala sa il intreb de ce? Ma puteti ajuta cu niste sfaturi pentru prietena mea ce sa ii zic sa ii ridic moralul multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Futhakari a răspuns:

E traumatizata acuma cuvintele nu prea ajuta, ce poti sa faci e sa stai langa ea so sprijini so inveselesti cum poti tu mai bine si timpu va rezolva tot, baiatu ala a facut un gest josnic ar trebui sa al eviti sa nu mai discuti cu el cine stie poate devi tu urmatoarea, baiatu e mai mare de cat voi?

8 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Du-te la politie cu ea si cu parintii ei. Probabil ei ii este frica sa vorbeasca, mai ales cu parintii ei dar trebuie sa o faca, sa le spuna ce s-a intamplat. Eu in locul ei sau al tau il macelaream pe respectivul... Sa fii alaturi de ea, dar cred ca cel mai bine este sa intre ala in probleme cu politia.

| ridhimagupta explică (pentru DracusorImpielitat):

Nu mai mentionez ca nu pot sa dorm ca ea are cosmaruri tipa in somn dar mi-e foarte greu sa o linistesc cum aude o miscare sau cainele meu latrand tremura de frica se ascunde sub patura

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru ridhimagupta):

Vorbeste cu parinti ei. Sa mearga la un psiholog pentru ca altfel nu scapa de teama desi va ramane marcata pe viata de trauma asta.

| DracusorImpielitat a răspuns (pentru ridhimagupta):

Asta e oribil. Nu stiu sincer, nu ma pot gandi decat la somnifere si sa mearga la un psiholog neaparat. Dar chiar trebuie sa mergeti la politie ca parintii fetei, v-as lua pe sus pe amandoua pana la sectie sincer. Violatorii trebuie castrati.

| ridhimagupta explică:

Acum sincer mie si mi-e frica sa ma intalnesc cu ala dar pentru prietena mea fac orice

| Ioana011 a răspuns:

Il primul rand sustine-o sa dea declaratie la politie acum pana cand nu este prea tarziu ca nenorocitul ala sa plateasca pentru ce a facut, mai tarziu o sa fie mai greu sa dovedeasca ca asa a fost. Spune-le parintilor ei ca sa o sustina si ei si fiti cat mai mult timp alaturi de ea. A trecut prin cea mai groaznica experienta si nu o sa o uite niciodata.

| packman a răspuns:

Man, o reclamatie la politie si tipul intra in inchisoare 22-23 de ani. Eu zic sa ii spui parinitlor ei ( fara ca ea sa afle ) ca sa se linisteasca macar ei. Ai grija de ea. si rezolva cu tipu' eu ii spargeam capu'.
Doamne, ce om. DUte la politie! De ea ce sa zic, aminteste-i ca o iubesti si ca esti alaturi de ea