| loveyouforever a întrebat:

am o mare problema si nu stiu ce sa fac!
eu am o pr foarte buna de aproape 3 ani cu care m-am mai si certat, dar am ajutat-o foarte mult! ea e mai fitoasa si mereu cand ne certam ea da vina pe mine chiar daca e vina ei. e iresponsabila...acum un an si ceva a mkai aparut o prietena in gasca mea si ne-am acomodat.eu tin la aman2 in egala masura, dar prietena mea de 3 ani mi-a zis in fata ca ar afce mai mt sacrificii pentru cealalta pr decat pentru mine! acum, mai nou, prietena noua, are multe probleme cu ai ei, cu scoala si a zis sa o lasam o perioada in pace! eu am lasat-o! nu am sunat-o asa de des, nu m-am mai dus pe la ea, dar vechea mea prietena, mereu e acasa la ea, vb cu ea si noaptea la telefon si nu stiu ce sa fac.prietena cea noua mi-a marturist ca ea tine mai mt la mine ca le ea, dar se vede ca e invers.eu le-am ajutat foarte mult pe el, dar ele pe mine aproape deloc...acum sincer nu stiu ce sa fac si ce sa mai cred? sunt cu moralul la pamant! va rog sa ma ajutati urgent
dau funda si voi pentru. raspunsul care da rezultate:*

Răspuns Câştigător
| Moov a răspuns:

Uite,oamenii subapreciaza aceasta calitate a ta: bunatatea.E foarte importanta in viata de zi cu zi si rar o gasesti. Fetele alea doua au profitat de bunatatea ta,si din cate vad nu esti o romanca prostovanca ca majoritatea(nu va suparati astia care cititi,nu sunt patriota deloc oh go on)deci cum ziceam, suntem inconjurati de idioti, oamenii sunt asa de imprevizibili asa ca eu imi cam dau seama cum le functioneaza rotitele prietenilor mei laughing dar cum nu o cunosc pe tipa noua din "gasca" doar am sa incerc dar sunt 90% ca am dreptate,a zis sa o lasa-ti in pace bla bla, frate, si eu am avut probleme cu parintii sunt divortati de 2 ani,si crede-ma cand ai probleme cu ai tai nu trebuie sa fii lasat in pace,din contra, trebuie sa ai prietenii aproape, mi se par...prefacute,ti-as spune "alegeti mai bine prietenii" dar stiu ca e greu, cu cine te acomodezi cu ala ramai, cam asa si la mine.80% din prietenii mei sunt... tantalai happy,inclusiv prietena mea cea mai buna care si aia are fite dar am "educat-o" eu,zic ca ar trebui sa te implici mai mult, bine, eu cu fata aia ma cunosc de 11 ani nu ca voi de 3, dar totusi,pari o persoana care are o influenta mare asupra oamenilor,ca mine,cand cineva vroia sa se schimbe si nu putea,eu reuseam sa-i conving ca pot,ar trebui sa-i cam bagi adevarul prietenei mai fitoase in cap,daca tu ai insemnat vreodata ceva pentru ea,isi va da seama ca a gresit si se va intoarce la tine,daca nu,nu ai pierdut nimic, tot se va intoarce la tine, timpul le rezolva pe toate si sunt 100% convinsa de asta, la cate am patit oh go on.
Ceea ce ma deranjeaza la ele e ca is cam prefacute si cam mint.si da cred ca aia tine mai mult la tine, dar cu fitosii.esti cam obligat sa stai des nu stiu cum sa explic.
Oricum stai calma, o sa vezi ca se rezolva totu de la sine.

1 răspuns:
| Mmmmaaaaddddyyyy a răspuns:

Ele se ascund dupa deget tocmai pentru a merge lucrurile bine intre voi. Daca prietena ta mai veche o suna pe prietena cea noua si o cauta mereu asta nu inseamna ca cea noua tine mai mult la cea veche decat la tine. cheama-le pe amn2 intr-un loc sa vorbiti toate trei, nu tu sa vorbesti cu prietena ta veche si dupa sa vorbesti si cu cealalta, ele sa vorbeasca intre ele si tot asa. Ai sa vezi ca se vor clarifica lucrurile daca veti vorbi toate 3. Si ar fi bine sa iti alegi doar o singura prietena. Ca o prietenie in 3 nu prea e buna. Adica sa stai cu o fata si sa vorbesti numai cu ea si sa iesiti mereu afr impreuna si altele. Funda?batting eyelashes