| MayaDaya a întrebat:

Am o mare problema. Suntem impreuna de doua luni de zile, dar ne cunoastem de patru ani. Problema e ca in viziunea lui, eu nu prea am prieteni. Imi tot zice si de un amic pe facebook de ce imi lasa asa multi pupici si comentarii la poze. In seara de Paste m-a sunat un vechi prieten foarte insistent sa merg cu el sa luam Lumina. In cele din urma i-a raspuns el, si au vorbit putin. A doua seara am iesit iar, si de data aceasta m-a sunat un alt prieten, cu care am copilarit si pe care il stiu de-o viata. L-a mintit ca eu i-am trimis de Paste un mesaj sa ne intalnim. crying Iubitul meu s-a enervat foarte tare. M-a intrebat la un moment dat :"Bă, da mai ai mă mulți?" Nu m-a mai lasat nici macar sa-l ating.
Nu stiu cum sa procedez. I-am trimis azi de dimineata un mesaj si nici pana acum nu mi-a raspuns. Il tot sun, si nu-mi raspunde.crying( Sunt complet ravasita, mai ales ca stiu ca nu am gresit cu nimic. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Problema este ca el nu ii cunoaste pe acesti amici ai tai. Tie ti-ar placea ca mai multe fete pe care nu le cunosti sa il sune si sa ii dea intalnire? Incearca sa il incluzi si pe el in iesirile cu amicii sa ii oferi locul care ii se cuvine si anume cel de partener al tau. Poate el este o persoana mai nesigura pe el sau e mai gelos sau pur si simplu se teme sa nu te piarda si atunci reactioneazza asa. Oricum nu mi se pare normal ca atunci cand ai un iubit sa iesi cu alt baiat si sa mergi sa iei Lumina. Gandeste-te cum se simte el, pune-te in locul lui si vei sti ce sa faci. Bafta!

4 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Zii ca daca mai insista mult pe tema asta cu gelozia o sa te piarda foarte curand, nu pentru ca vrei tu pe altul, ci pentru ca asta e o boala care numai strica(gelozia nu a construit niciodata nimic bun, din contra).

si nici numai voi 2 nu puteti exista pe pamant. si iaca in timp unele cunostinte te pot ajuta, chiar si lui ii pot fi de folos.

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Simplu baiatu e gelos spune-i ca sunt doar prieteni.Si spune-i sa inceteze cu gelozia ca daca face tot asa o sa te piarda.

| NiataNachShata a răspuns:

Ofera-i o partida de sex incitant si va uita de problema dar vezi sa fie "fierbinte" ca sa vada ca el are pe cineva de valoare

| doareusiel a răspuns:

Se pare ca e gelos si foarte orgolios baiatu, bine ca si u ai gresit odata ce ai o relatie mi se pare corect sa cunoasca si el pe baietii care vb u, sau intra la banueli daca te-ai intalnit cu acel amic al tau ar fi trebuit sa-l iei si pe iubitul tau cu tine u cum ai reactiona daca ar face si el la fel cu o amica de a lui? e normal ca s-a enervat. u explica-i cum stau treburile si cine sunt acei baieti daca insista ca ai avea cv cu ei intalniti-va toti la un suc ceva sa vada ca sunteti simpli amici daca nu iti raspunde trimite-i un sms sau te duci la el daca nu vrea sa te asculte u insista pana la urma daca tine la tine te va ascuta si si-ar lasa putin din orgoliu succes :*