| ShucarGirl a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre.In urma cu 7 luni am cunoscut un baiat foarte dragut,atent, educat si am devenit prieteni.Ma simteam in al 9 lea cer cu el,ma simteam protejata,fericita.El incepuse sa se indragosteasca de mine,ma iubea.dar nici ca avea de gand sa-mi spuna oh go on si ca sa fiu sincera si mie imi placea de el dar eram prea timida sa ii spun. Asteptam sa faca el primul pas cum de altfel s-a si intamplat intr-o discutie pe mess, nu s-a mai putut abtine si mi-a spus,inainte sa-mi spuna ca ma iubeste facuse o greseala imensa, acceptase sa fie cu o fata doar din mila fiindca se ruga de el insa nu au stat mai mult de 2 zile impreuna fiindca nu-si putea lua gandul de la mine.Din ziua aceea suntem impreuna, avem 6 luni de relatie,este mai mereu ocupat,fie cu liceu fie cu alte lucruri si am incercat sa-l inteleg,momentele petrecute impreuna erau perfecte doar ca uneori ma simteam 'abandonata' ca sa zic asa happy.In ultima vreme il simt cam rece,l-am intrebat daca este vorba despre o alta fata cu cateva zile in urma si m-a asigurat ca nu,ca ma iubeste pe mine mai mult decat orice si oricine,ca nu e el genul sa-si bata joc de o fata,mai ales de mine, avem incredere unul in celalalt.Ne-am indepartat tot mai mult in ultimele zile si am un sentiment ciudat cum ca il pierd oh go on ..il iubesc enorm si chiar n-as vrea sa se intample asta.Ce ma sfatuiti sa fac? Va rog, fara injurii sau jigniri.Dau funda love struck

Răspuns Câştigător
| Georgiana1409 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui ca te simti singura si ca nu il mai simti aproape.Ce ai spus tu despre el este impresionant, daca el este chiar asa ar fi bine sa ii spui asa, ai mai spus si ca ai incredere in el si daca ai asta inseamna ca tia demonstrat ca poti sa incredere in el si asta este bine intr-o relatie.Incearca sa ii spui si vezi ce zice este cel mai bine din toate punctele de vedere.Iti urez mult noroc!

15 răspunsuri:
| MisterSecret_1898 a răspuns:

Monotonia sfârșește orice relație. Adică, dacă faci aceleași lucruri zilnic, la un moment dat te plictisești.Cuvintele sunt nenumărate, dar dacă le repeți zi de zi, ajungi să te plictisești de ele, poate asta s-a întâmplat pentru el.
Vino cu ceva inovator, ceva nou.Consideră că ești la începutul relației, mergeți undeva, la un film, la o cafenea, la o plimbare în parc.Ideea e să vă aflați împreună și să începeți să comunicați.
Dar, nici nu-l agasa cu îndoieala ta legată de sentimentele tale, nu de alta, dar, s-ar putea să te părăsească. happy

| Mairead a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui ce te macina, asa te vei descarca si tu de ceea ce te apasa.Comunicarea si timpul este cea mai buna solutie.te pup

| Seby90 a răspuns:

Pai e simplu, depinde ce metoda alegi, prima ar fi sa incerci sa te apropii de el, prin noi metode, lucruri noi, activitati noi. Telefoane mai dese, si atunci poti observa daca el este de acord cu noua ta atitudine se va apropia si el. Daca devine repulsiv atunci imi pare rau. dar probabil s-a plictisit?

Iar metoda a doua ar fi ca ai putea sa-i dai de inteles ca ai inceput sa te plictisesti, sa te simti singura, abandonata. Si ca ai prefera mai bine sa fi singura, asta cum si in ce fel alegi sa ii spui, tine de tine... aici ai putea avea parte de 2 rezultate, unul in care isi cere iertare si iti va promite ca se schimba si iti va acorda mai multa atentie, si bineinteles varianta a doua in care. mai simplu te va lasa libera.

Ambele sunt la fel de riscante si prezinta practic acelasi lucru, diferenta este in abordare si "sugarcoat" cum prefera unii.

O seara buna si succes iti urez.

| DyNo a răspuns:

Nu-ti face griji. Daca esti convinsa ca te iubeste si il iubesti asa cum ai spus tu, nu ai motive de ingrijorare.

| Vix999 a răspuns:

Din experienta mea, cand incepi sa simti ca il pierzi, cum zici tu...este pentru ca fix asta se intampla.
Increde-te in intuitia ta. Daca tu simti ca ceva e in neregula, cel mai probabil e.
Incearca sa comunici cu el. Daca nu merge asa...pur si simplu asteapta-te la orice.

| YoBuDy a răspuns:

Daca este cum zici tu ca a acceptat sa fie cu fata aceea din mila, mai gandeste-te de 2 ori inainte sa spui asta:

"ca nu e el genul sa-si bata joc de o fata, mai ales de mine"

| ShucarGirl explică (pentru YoBuDy):

Fata aceea umbla cu mai multi.s-a rugat o saptamana de el sa fie impreuna si el a acceptat din mila, nu avea curajul sa-mi spuna ca ma iubeste.El nu stia ce face ea si cu, cati umbla, abia dup-aia si-a dat seama.happy

| ShadowWolf a răspuns (pentru ShucarGirl):

Nu nu nu, tu trebuie sa despartesti fata aceea de iubitul tau... Convinge-o, sau incearca sa-l convingi pe el sa nu se mai vada cu ea. Daca este cu ea din mila nu trebuie sa-ti faci griji, fii fara griji. Subliniez cuvantul "Mila", odata ce este cu ea din mila nu are cum sa o iubeasca cum te iubeste pe tine. Mai pe scurt n-o iubeste. Nu te mai ingrijora. Linisteste-te!winking

| ShucarGirl explică (pentru ShadowWolf):

Ei doi nu sunt impreuna, s-au despartit dupa 2 zile fiindca nu-si putea lua gandul de la mine happy

| monycutzza a răspuns:

Ar fi bine sa petreceti mai mult timp impreuna

| RossieR a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii spui ca in ultimul timp te simti singura si sa il rogi sa isi faca mai mult timp pentru tine.

| ShadowWolf a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-ti petreci cat mai mult timp cu el ca sa va reapropiati. Sa ii faci un cadou... Intelegi? Fi cat mai atenta cand vine vorba de el. Iti urez bafta!

| ShucarGirl explică (pentru ShadowWolf):

Sunt atenta cand vine vorba de el ..incerc mereu sa fiu iubita ideala iar uneori simt ca el n-apreciaza deloc asta.

| xmihaEllA97 a răspuns (pentru ShucarGirl):

Faci o mare greseala...baietilor nu le place cind li se vira in cap sau li se atribue o atentie speciala, vreau sa spun ca ei incep peste un timp sa nu aprcieze toate astea, de aceea ti s-a intamplat asa ceva ...mai bine incearca ce te-am sfatuit si atunci vei iesi din aceasta incurcatura.

| xmihaEllA97 a răspuns:

Este o solutie foarte avantazoasa pentru voi ambii... SPUNE-I CA AI DORI SA FACI O PAUZA SISA VA DESPARTITI CA SA VA ARANJATI TOATE GINDURILE SI INDOIRILE.in asa mod timpul o sa-ti demonstreze sinceritatea si fidelitatea lui si o sa vezi daca cu adevarat de iubeste asa cum spune, si chiar si tie o sa-ti ajute sa gindesti si sa decizi mai bine. bafta. SPER CA TE-AM AJUTAT...pur si simplu am avut raspuns la intrebarea ta, pentru ca singura am avut practic aceea-si situatie.