| silviuone a întrebat:

Salut'are tuturor, ma numesc silviu si am 20 de ani sunt nasut in zodia fecioara, si am o mare problema pe care nu stiu cum so abordez "ce sa fac / cum sa fac"

Intr-o seara primesc un telefon ( abia ce venisem de la munca), ma suna un prieten de-al meu sa iesim afara cu o amica, Cristina caterinca chestiii nebunii, i-am zis ca hai ma ca ies in 30 minute, ies eu afara, ma intalnesc cu ei in coltul strazii la o scoala generala., si acolo era tovarasul meu cu Cristina, si inca o fata, care mia sarit in ochii, bun, ajung (buna buna, facem cunostiinta ) pur si simplu mi se parea draguta, apoi vreo 3/4 zile la rand am iesit incontinu toti 4, incepuse sa-mi placa aceea fata pe nume "andreea", i-am cerut nr sa mai vorbim si noi, mi la dat..., si au trecut vreo 4/5 luni in care am iesit cu ea in fiecare seara afara dupa ce veneam de la munca, stateam afara de la 22:00 pana pe la 1/2 noaptea cam in fiecare zi aproape, si incepuse sa-mi placa foarte mult, de la inceput eu am cautat so curtez in sensul s-o tin aproape de mine, incat so pot cuceri mai usor, duap acele luni 6 a luna deja eram disperat. mesaje peste mesaje telefoane intruna, ea cateodata raspundea alte ori nu, ( mi-am pus intrebari la care nu gaseam raspunsul ), fata mi-a placut pentru ca trecuse prin momente dificile ca si mine, cu greutati chesti socoteli, mai tarziu sa-i spun ca vreau sa fim impreuna, iaa nu nu ca nu vrea ca ea s-a despartit de fostul ei prieten cu care a stat 4 ani. asa, a mai trecut cateva saptamani si am tot insistat, pana la urma a acceptat ca mai tarziu sa imi spuna ca de fapt, nu mi-a spus tot adevarul ca dupa ce s-a despartit de baiatu acela de 4 ani (in care mi-a povestit ca a plans ff mult timp / nu mai manca / nimeni nu putea s-o faca sa-si revina ( ce e drept acel baiat de 4 ani era cel care o facuse femeie, adica el era mai mare vreo 18 ani si ea vreo 14 ani, si ca dupa ce s-a despartit de acel baiat a cunoscut un baiat pe nume liviu care a facut-o sa fie fericita din nou, a razgaiato, i-a facut toate poftele si placerile, deci ea statea si cu mine si cu liviu, sinker am acceptat, sa stau cu ea pentru ca tineam foarte mult la ea, (vorba aia "rau cu rau dar mai rau fara rau" si am accept pentru ca ma simteam foarte bine langa ea, ma atragea din toate punctele de vedere, in fine m-a acceptat., ca mai tarziu sa aflu ce am spus mai devreme, ca ea de fapt sta si cu mine si cu liviu, okk am am acceptat, era rece cu mine, nu stiu nu ma simteam eu ca tine la mine, momentul comunicarii, mi-a dat ia o melodie so ascult, de fapt se referea la versuri si era ceva cu iubesc 2 barbati, si o intreb adica tu ma iubesti si pe mine si pe el, tu vrei sa stai cu aman2?, si ia a zis ca nu poate sa aleaga,, precizez ca decat eu stiam da el, liviu nu stia de mine, am acceptat, intrebare este ce fac in continuare, merita sa lupt pentru ceea ce plac, si vreau sa am langa mine, sfaturi etc, astept multumesc!

13 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Tare, am patit si eu la fel, astfel de femei sunt bolnave mintal, am trait pe propria piele.Tot asa spunea ca iubeste doua persoane, ca nu stie pe cine sa aleaga, dar mai tarziu, mi-am dat seama ca o fata normala la cap, nu ar sta cu 10 insi, mai devreme sau mai tarziu te poate dezamagi si mai rau.Incearca sa fi distant fata de ea si daca nu incearca sa te caute, atunci las-o balta, iti pierzi timpul.

| IulianDBI a răspuns:

Nu merita, din moment ce ea nu are sentimente numai pentru tine e clar, nu are nici un rost, pune-o sa aleaga intre tine si el si gata, iar daca i-l alege pe el rupe toate legaturile cu ea, incearca sa te regasesti in alta, Daca continui asa poti ajunge foarte rau, si nu merita asa ceva happy

| kynet a răspuns:

Am reusit sa citesc pana la Cristina si inca o fata straight face... respect pentru cei ce au rezistat pana la final

| El3m3ntul a răspuns:

Incerc sa explic cat mai clar cu putinta OK! Asa bun chestii, din astea am inteles ca ea statea cu amandoi stii ce ti-as zice din tot ce ai spus tu nu reiese ca i-ai fi spus de cand esti cu ea ca o iubesti in felul in care ai scris aici, te-as sfatui sa fii sincer cu ea si sa ii spui ceea ce ai scris dar intr-un mod romantic:ex te iubesc, te vreau langa mine. Explicai si lui Liviu cum sta treaba daca iti este prieten adevarat v-a intelege OK!

| Ddf_Stefan_1987 a răspuns:

Este o tarfa fa-i doar anal

| Geo17 a răspuns (pentru Ddf_Stefan_1987):

Nebunuuu. '''...iti dau dreptate fratica laughing))

| silviuone explică (pentru Geo17):

Ce sa fac fac? va rog cititi tot apoi spuneti-mi o solutie

| Geo17 a răspuns (pentru silviuone):

Sa stii ca am citi tot frate..Io zic sa o intrebi ce vrea de la tine...Si ii mai spui ce vrei tu de la ea..Stiu nu va fi usor, dar asta este! Succes frate, si numa bine sa iti fie!

| IngerasMiqutz a răspuns:

Eu sunt fata si iti zic ca fetele astea...nu merita prea multa atentie. Daca te iubeste sta doar cu tine.Nu sta si cu ala si pe tine te da ****. Adica ar trebui sa fie o relatie stabile. Poate am eu 13 ani si poate ca n-am avut nici un iubit dar nu am placut mai mult persoane de o data cum a spus so Play WHith Me femeile astea sunt bolnave mintal.

| silviuone explică (pentru IngerasMiqutz):

Da dar, ea a stat cu baiatul ala de 5 luni inainte so cunosc eu, si dupa. am luptat, adica am incercat sa-i fac toate poftele, am razgaiato, tot ca sa fie bine, i-am aratat ca tin la tine, prin cuvinte / fapte si gesturi, conteaza si ca ea a stat cu ala 5 luni... si eu stau cu ea de 1 saptamana si in afara de saptamana asta, am fost amici si am curtato 5 luni

| silviuone explică (pentru IngerasMiqutz):

Chiar nnu stiu ce sa fac, prefer sa sufar eu ( sa stiu co mai atinge un barbat) decat so pierd de tot, adica i-am facut toate poftele, am razgaiato, i-am aratat ca tin la ea prin cuvinte / fapte si gesturi. ce sa fac...

| IngerasMiqutz a răspuns (pentru silviuone):

Pai...nu stiu ce sa zic.ti-am mai Zis... fetele astea nu merita straight face

| silviuone explică:

Ce sa fac?