| BlancaFantasma a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un mic ajutor de la voi. v-am mai zis de colegul meu cu ochi albastrii nu stie ce`mi face dar ma deruteaza mereu cu privirea lui minunata.cand il vad cum se uita la mine parca ma emotionez nu stiu cum sa spuntreaba e ca nu vreau sa`mi placa de el ca nu cred ca sentimentul e reciproc in fine suntem si colegi de bancacum sa fac sa-l "evit" daca eu nu pot sa nu ma uit la el in ore sau sa nu vorbesc cu el? inainte eram doar atrasa de privirea lui frumoasa dar acum parca e altceva si nu vreau help! funda ps am 18 ani deci nu e chestie de copii...

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Faza ca nu prea ai c face, doar sa asteptzi sa treaca anul si sa nu-l mai vezi! faza ca nu te inteleg dc sp ca nu vrei asta, nu ai d unde sti c sentimente are baiatul! daca e distant sau indiferent nu inseamna ca nu are sentimente!

| BlancaFantasma explică:

Scuzati greselile trebuiau sa fie niste emoticoane intre ele...

Răspuns utilizator avertizat
| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Pai e foarte clar ca tie iti place de acest baiat.nu ai cum sa-l eviti pentru ca esti coleg d clasa si de banca si asta chia nu ai cum, doar sa te muti la alta scoala.de ce sentimentul nu este reciproc tu de unde stii? poate el te place dar nu vrea sa iti spuna si sa iti arate asta.singura posibilitate este sa te duci la el si sa ii spui ca adori ochii lui albastri si nu numai ochii:p, daca el o sa iti zica ca lui nu ii place de tine ia-ti adio d la acei ochi si incearca sa te combini cu un baiat ca sa il poti uita.

| andra_9523 a răspuns:

Pai ce sa zic e inevitabil sa-l evitii atata timp cat privirile voastre o sa se intalneasca, mare lucru nu poti face pentru ca noua fetelor cand ni se pune pata pe cineva greu ne mai trece si nu are rost sa-l ignori, eu te sfatuiesc sa incercii sa-i fii mai mult decat o colega incearca sa afli ce ii place ...intra in viata lui prima data ca prietene de suflet si poate poate iese ceva.dar e mai bine sa cunostii o pers inainte sa afli daca aveti ceva in comun pentru ca ochii lui albastrii care te-au fermecat pot fii inselatori si poate iti vei da seama ca nu e ceea ce vrei.Analizeaza mai bine situatia, si multa bafta...te-am pupatkiss pa pa,,,, fundita:d

| diavolita_4468 a răspuns:

Pai daca simtiti ceva impreuna si e reciproc.atinci fitii inr-o relatie.e greu sa vezii cum este mai tarziu cand tu nu o sa vrei sa fii cu el. oricum bafta in relatie. faci ce iti zice inima