| BlancaFantasma a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un mic ajutor de la voi. v-am mai zis de colegul meu cu ochi albastrii nu stie ce`mi face dar ma deruteaza mereu cu privirea lui minunata.cand il vad cum se uita la mine parca ma emotionez nu stiu cum sa spun.treaba e ca nu vreau sa`mi placa de el ca nu cred ca sentimentul e reciproc in fine suntem si colegi de banca.cum sa fac sa-l "evit" daca eu nu pot sa nu ma uit la el in ore sau sa nu vorbesc cu el? inainte eram doar atrasa de privirea lui frumoasa dar acum parca e altceva si nu vreau.help! funda ps am 18 ani deci nu e chestie de copiihappy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca intr-adevar am vazut intrebarile tale cu acesti ochi albastri de multe ori, uite ce zic eu sa faci.Cauta pe net, in reviste, etc. fotografii cu persoane cu ochi albastri.Si priveste-le cat poti de mult.Vei intelege ca au acelasi efect asupra ta.Toti suntem sensibili la acest lucru,o privire albastra,lichida,in care simti ca te pierzi.Din cauza ca tu vezi asta zilnic si venind de la un baiat, sensibilitatea ta e inflamata, amesteci omul cu privirea si chiar ma uimeste ca ai reusit sa descalcesti itele atractiei si vrei sa-l eviti.Invata autoaparare, in felul in care ti-am spus.Stai in fata fotografiilor,nu te vede nimeni, pierde-te in acele priviri, constientizeaza ca sunt doar niste minunate priviri care nu au legatura cu tine.Nu avem ce face, oamenii cu ochii deschisi la culoare, au emotionat intotdeauna.Incearca sa te obisnuiesti cu ideea ca pot fi ceva obisnuit, dupa multele ore in care i-ai privit.Mult noroc!

| TheSpecialOne a răspuns:

Suna a intrebare de clasa a3-a...

| bebetho a răspuns:

Daca e altceva de ce nu vrei mai mult? Mai bine perseverezi, intreaba-l pur si simplu de ce te priveste asa insistent sau ca sa-l pui in dificultate putin, Ce-l face sa te priveasca asa frumos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

>:d< >:d< si eu nu? este ceva normal sa fi atrasa de el dar daca a inceput sa nu-ti mai placa muta-te in alta banca sau la alta scoala