| Rebeeca17 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un sfat, imi place de un baiat cu care tot vorbesc, ieri si astazi nu a fost la scoala, iar ieri i-am trimis un mesaj. am vorbit cam o ora, dupa aia mi-a spus ca are ceva treaba si ca vorbim mai incolo.De atunci nu mi-a mai dat nici un semn, nici ieri nici astazi, nu mai stiu ce sa cred.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu crezi nimic,sa inveti sa-ti stapanesti nerabdarea.
Daca nu a venit la scoala sau are o problema sau e bolnav,l-ai cautat,a inteles ca te intereseaza,acum lasa-l pe el sa te caute.
Cu rabdarea treci si marea,daca vede ca nu-l cauti,posibil sa se nelinisteasca cumva,posibil sa se bucure ca nu esti pisaloaga,ai numai de castigat.
Nu incerca sa intelegi de ce,doar asteapta.
Va veni si ziua cand se va intoarce la scoala si,vrand-nevrand,va da ochii cu tine.
Abia atunci vei putea intelege,intr-adevar,din comportamentul lui,cum stau lucrurile.
Acum, asteapta, nu ai nimic de pierdut.
Bine?happy

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. daca nu iti mai scrie asta nu inseamna ca nu te place. poate a uitat sau a fost obosit. asteapta sa vezi ce se mai intampla. si discuta cu el kiss succes.

| Rawwrr a răspuns:

Hei,nu te stresa prea tare.Mi s-a intamplat. Poate are ceva probleme si inearca sa le remedieze.Nu iti face griji, nu ai de ce.Succes!

| rozbombon a răspuns:

Si eu am trecut printr-o experienta aproape ca a ta.Ce pot sa iti spun este ca lasa'l putin nu ii mai trimite mesaje nu nimic, lasa'l pe el sa faca primul pas. Oricum ai sa vezi ca dupa cateva zile tot el va veni la tine(o stiu din propria experienta)winking, iar dupa incearca sa vorbesti cu el sa vezi daca si el are aceste sentimente pentru tine. Daca nu da'l incolo mai sunt mulri baieti pe lumea asta.Nu merita sa te calci pe tine in picioare pentru nici un baiat.