| Rebeeca17 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, imi place de un baiat, iar eu asa cred ca si lui ii place de mine.Problema este ca de vreo 3 luni tot vorbim, da inca nu m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Acuma eu nu stiu ce sa mai cred, imi bate tot timpu apropouri, daca ma vede ca stau, vorbesc cu alti baieti la scoala repede imi arunca.Am incercat sa ma distantez de el, dar nici cum nu am reusit, de exemplu ieri ne-am certat foarte rau, chiar nu am vrut sa mai vorbesc cu el, dar astazi iar mi-a trimis mesaj.Nu mai stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| n0name19 a răspuns:

Fi sincera cu el. si directa! lasa ocolisurile si stai de vorba cu el!

| lacrimanegru a răspuns:

Spune-i tu ca iti place de el nu conteaza cine face primul pas. de obicei baietii sunt mai timizi la inceput apoi nu le mai tace gura. mult succes