| NicollNikkyKv a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un sfat...

Mie imi place de un baiat si nu i-am zis, dar cred ca lui ii place de mine prin gesturile care el face. De ex in pauze ma face sa ma rad, imi trimite sms prin ore imi zambeste ma tot " bazaie " in pauze si nah eu cred ca lui ii place de mine.
Si intr-o zi o prietena l-a intrebat daca nu-i place de mine si el a zis ca nu.
Si odata am jucat mai multi pr adv si prov si mie mi-au dat sa il sarut si el e mai rusinos de felul sau si nah a inceput sa ase inroseasca si n-a vrut si i-am zis la pritena mea sa il sune ea si sa il intrebe ca dc nu a vrut sa il sarut si a intrebat-o daca mie imi place de el si ea a zis c anul stie si o zis ca fata aia ( nu dau nume, care la intrebare prima data daca ii palce de mine ) tot il intreaba daca ii palce de mine si el crede ca imi place de el si a zis ca, daca ii zicea eu c aimi place de el poate era altceva si cu sarutul.
Dar eu nu stiu ce sa fac ca nah suntem prieteni buni si ne intelege foarte bine de mici mie imi place de el de mai mult timp acum chiar nu stiu ce sa fac sa-i zic sau nu?!

Am nevoie de un sfat. Multumesc anticipat!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Buna!
Poate ca te place,dar, exista si varianta sa te considere doar o prietena foarte buna, si in cazul asta NU POATE sa te placa (crede-ma, am patit-o si eu).Nu ar fi prea indicat sa ii zici ca il placi...dar... in situatia asta nu mai ai ce sa faci pentru ca deja si-a cam dat seama singur de asta.Te duci la el si ii spui : "Scuze ca te deranjez cu tampeniile mele, si ca pun alti oameni sa te intrebe ceea ce ma intereseaza pe mine de fapt. Vreau sa iti pun o simpla intrebare: ma placi, sau nu? Nu e nevoie sa zici ca da doar ca sa nu ma superi. Deci, ai dreptul sa imi raspunzi doar cu "da" sau "nu"."
Succes! kiss

| NicollNikkyKv explică (pentru eu4you):

Buna, iti multumesc pentru rasp dat. Dar daca ii voi spune si el va zice nu, nu asta e problema dar eu sunt in aceeasi cls cu el si mi-e cam asa, adica nu rusine nu stiu cum sa zica...sa dau ochii cu el daca a spus nu.

3 răspunsuri:
| pisicutzamik a răspuns:

Buna,da spune-i tu ca din cate vad el este mai rusinos, fa tu primul pas! bafta

| Ycu a răspuns:

Numai fa prostia de a pune intermediari sa il intrebe, astea-s chestii de gradinita, iti place de el? Spune-i. Vrei sa fii cu el? Intreaba-l, numai asa poti afla daca te place sau nu.