| Rebeeca17 a întrebat:

Buna TPU Am nevoie de un sfat! Peste cateva zile m`am hotarat sa-mi incep viata sexuala (eu am 17 ani), dar mi-e destul de frica, in primul rand sa nu raman insarcinata(bineinteles ca o sa folosim prezervativ, dar tot mi-e frica), si mi-e rusine sa ma dezbrac in fata lui, mai ales ca o sa facem dimineata.Totodata mi-e frica pentru ca nu stiu ce trebuie sa fac si ca dupa asta prietenul meu sa se distanteze de mine, sau mai rau sa nu mai vorbeasca cu mine.

7 răspunsuri:
| Juliiee a răspuns:

Daca tu simti ca nu esti pregatita, nu te obliga NIMENI sa faci ce nu vrei. Eu zic ca daca nu ai o relatie destul de stabila cu baiatul acela. sa nu o faci, pentru ca sigur sta cu tine numai pentru lucrul ala. Gandeste-te bine inainte... ca sa nu regreti mai incolo :*. Succes

| Jameson a răspuns:

Eu zic in privinta contraceptiei sa fi foarte atenta, si consider ca prima relatie sexuala ar trebuie sa fie dedicata trup si suflet in totalitate, daca ai incredere in prietenul tau 100% atunci nu ai avea de ce sa te temi ca relatia dintre voi se va raci, si in rest lucrurile vor decurge de la sine.

| dydda a răspuns:

Rebeca in primul rand fi sigura pe tine ca totul va merge bine.Fi sigura ca daca e baiat de treaba va intelege nepriceperea ta si nu va rade de tine.Dar sa ai grija ca poate va vrea doar asta si sa te lase dupa aia cu ochii in soare.Succes oricum:*

| Snizel a răspuns:

Dragostea inseamna, ca tu si el sa va simtiti bine.Nu are de ce sa-ti fie frica, ia-ti toate masurile necesare.De ce sa-ti fie rusine? Haide! Daca asta vrei, fa-o atunci! Ce sa faci? Nimic nu faci, lasi sa curga de la sine.

| Edi_Duluman_1994 a răspuns:

Rebeeca, ai grijă ca întreținerea unei relații sexuale să fie punctul țintă al prietenului tău iar chestia cu „nu te pricepi" să fie pentru el doar un pretext de a te lăsa cu ochii în soare.

Atât timp cât lui îi pasă mai mult de tine decât a face sex sau dragoste, o să înțeleagă că nu ai cum să le știi pe toate. Oricum, totul o să vină de la sine.

| shiningeyes a răspuns:

Daca te iubeste, nu va rade de tine si nici nu se va distanta. Daca e cu capul pe umeri, va realiza ca este prima oara si e normal sa fii putin debusolata in pat happy In privinta dezbracatului. Fii sigura pe tine, o sa fie binehappy. Sau puteti incerca sa va dezbracati unul pe celalalt asa. ca preludiu, in timp ce stati in pat si va sarutati sau. ceva de genul, intelegi tuhappy

| didididutza a răspuns:

Cu prezervativ nu se intampla nimic dar fi sigura ca si la pus pe penis