| Anemarrie124 a întrebat:

Buna TPU:*
Am nevoie urgent de ajutor.P.s Dau funda
De o saptamana sunt intr-o relatie cu o per mai mare dacat mine cu 5 ani deja au aflat destul de multi.
Problema este ca familia mea nu este de acord deoarece el e pe jumatate român, stiti la ce ma refer.El este un baiat foarte bun ma inteleg bine cu familia lui iar eu chiar am ce invata de la el, mi-a spus sa ma comport frumos cu parinti si bunici deoarece ei sunt cele mai importante persoane pentru noi...In fine mama mea este despartita de tatasad...Eu am ramas in grija bunicilorthinking Cu tatal meu nu prea tin legatura.Mama mea stie totul. si ma sustine.Dar bunici mei ma obliga sa ma despart de el. si nu vreau pentru ca tine la mine si imi arata asta ..ne cunoastem de mai mult timp.Ce ar trebui sa fac in toata situatia asta?sad

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai numai 14 ani si ai luat-o putin razna. Vor fi multi "prieteni" care-ti vor spune ca nu conteaza nici varsta, nici etnia etc. Prostii!

| Vix999 a răspuns (pentru neutrino):

Subscriu! Neutrino poate imi raspunzi tu : ce Dumnezeului poate vedea un barbat de 19-20 de ani la un copil de 14-15? Ca pe mine una ma depaseste laughing Diferentele astea nu exista doar asa de dragul de a fi. 5 ani la varsta voastra e foarte mult! Etnia iar este o problema pentru ca sunt sigura ca tu nu prea ai habar ce inseamna celelalte etnii. Nici a ta nu cred ca o cunosti cu adevarat. De ce va grabiti mai copii asa tare? Cine naiba va alearga? Nu e ok sa iti spuna altii ce sa faci dar in locul tau as incerca sa vorbesc cu bunicii mei si i-as ruga sa imi explice de ce nu sunt de acord. Poate ascultand parerile si experientele lor vei vedea si tu lucrurile mai clar! Nimic nu se compara in viata asta cu un sfat de la un batranwinking

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Pai... daca il iubesti mult nu trebuie sa renunti la el pentru ca zice bunici tai daca renunti la el pentru ca zic bunici tai atunci inseamna ca nul iubesi atat de mult cat crzi si daca pui intrebarea ce sa fac sti u ce sa faci adica nu te desparti de el pentru ca ai un obstacol asa mic ^^ crede-ma eu is baiat imi place de o fata mai mar ca mine cu 4 ani laughing si eu nu am acelasi noroc sa ii placa si ei de mine asa ca nu renunta la el asa repede baftawinking sper ca te-am ajutat daca vrei baga id meu ady_minato si o sa mai vb. papabig grin

| Anemarrie124 explică:

am 15 ani...

| anaaremere123 a răspuns:

Cum te lasa mama ta sa stai cu unul major cand tu nici nu cred ca ai buletin? ce ar putea el sa vada la tine in afara de o fata naiva pe care o poate invarti cum vrea? mai bine ai grija de scoala ta si lasa dragostea. vrei prieten cauta'ti unul mai de varsta ta va pupati mancati o prajitura si cam atat, dar iubitul tau nu cred ca se multumeste cu o prajiturawinking

| ღDixiine00 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei si sa ii lamuresti ca tu il iubesti pe acel baiat si ca nu vrei sa te desparti de el doar de voia bunicilor tai, iar daca nici asa nu merge, nu ii mai asculta, simplu happy. Succes! si vorba vine : " Iubirea invinge totul. "

:*