| ramona90 a întrebat:

buna TPU... am niste indoieli si as vrea sa stiu i parerea voastra credeti ca cineva merita ca sa ne schimbam pentru ei? mai precis merita un baiat sa ma schimb pentru el :d

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Depinde de persoană.
Nu prea e bine să te schimbi, cine te acceptă o face neconditionat. Dacă tine la tien te acceptă asa cum esti atâta timp cât tu il accepti si il iubesti neconditionat. E normal sa iti spună daca i se pare ceva neinregulă, dar e optional să te schimbi sau nu.happy

| B3b3lusu a răspuns (pentru whatevernvm):

Poti sa te schimbi doar daca baiatul ala iti arata ca vrea sa te schimbi in bine asa cred euhappy

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Deci nu te schimbi pentru el, te schimbi pentru ca ti-e teama ca-l pierzi, corect? Dar de fapt nu il pierzi pe el, ci pierzi felul cum te simti cu el, evident, nu? Prin urmare te schimbi deci pentru a putea in continuare sa te simti bine. Daca o faci, o faci pentru tine. Dar daca acum deja te simti bine (fiind cu el), de ce mai e nevoie sa te schimbi? Ce inseamna schimbarea asta? Si cati ani ai, 21?

| ramona90 explică (pentru cristacheceliute):

Da 21happy sunt in crestere lol

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Merita atunci cand schimbarea ti-o doresti tu, cand crezi ca e buna pentru tine.

| FlyingSoul a răspuns:

NIMENI nu merita sa te schimbi pentru el/ea.

| AleexD a răspuns:

Daca te iubeste, te iubeste oricum! Eu zic, ca nici un baiat nu merita asta! Schimbandu-te iti va fi foarte greu si unii prieteni n-o sa te mai recunosca. Pentru ce? Pentru un baiat?straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai tu il stii si poti decide asta. Daca stii ca merita un sacrificiu din partea ta,atunci sa o faci din inima, pentru ca simti, nu de dragul schimbarii.Numai bine.

| ramona90 explică (pentru anonim_4396):

Daca o sa ma schimb o sa o fac doar ca sa nu il pierdstraight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru ramona90):

NUUUU,este total gresit.Schimba-te doar daca simti nevoia, altfel, nu te vei putea adapta.Mai ales daca este vorba de ceva radical.Nimeni nu trebuie sa iti impuna ceva.Tu esti cea care decide.Mult noroc.

| serendipiti a răspuns:

In general nu merita sa te schimbi. fii ceea ce esti. accept-te asa cum esti si ceilalti te vor accepta. fi tu cea originala! nu te lasa sa fi modelata cum vor altii! asta vor baietii. nu fete care sa le modeleze cum vor ei! daca esti cu picioarele pe pamant si cu capul pe umeri, faci lucruri ok, atunci nu are rost sa-ti strici personalitatea si felul tau de a fi pentru o persoana care ii e greu sa te accepte. oricum te va lasa daca nu te poate accepta asa cum esti. Iar daca trebuie sa schimbi lucruri la tine care deranjeaza pe altii. asta e cu totul alta treaba... P.S: Iubeste lumea, incepand cu tine!winking

| bombonicaaa a răspuns:

Nu merita sa te schimbi pentru un baiat, pentru ca baieti sunt multi pe lumea asta, si poti gasi un baiat care sa fie pe gustul tau.