| AleIdfc a întrebat:

Am o curiozitate,daca in timpul sexului neprotejat,femeia are orgasm, poate ramane însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL ca sarcina sa se poata forma strict in urma procesului denumit orgasm, fiindca in timpul stari de maxima satisfactie provocate de orgasm, niciunul din cele 2 OVARE in mod absolut sigur NU pot sa produca si sa elibereze in uter un OVUL VIABIL din care sa se poata forma sarcina chiar si in cazul in care ar ajunge sperma in vagin in urma sexului neprotejat.
Unul din cele 2 OVARE poate sa produca si sa elibereze un OVUL VIABIL in interiorul trompei uterine numai 1 data in timpul unui ciclu menstrual si acest proces se poate intampla doar in ultima zi a PERIOADEI FERTILE a fiecarui ciclu menstrual.
In concluzie este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina in cazul in care actul sexual neprotejat si terminat cu ejacularea spermei in vagin concomitent/in acelasi timp cu ORGASMUL pe care-l resimte femeia, NU are loc/NU se produce in una din cele 4-5 zile ale PERIOADEI REAL FERTILE a ciclului menstrual. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Dacă îți dai și tu drumul în ea atunci. Fi tu sigur ca rămâne.

| LPCTSTR a răspuns:

Da... mai nou suntem si asexuati...

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Pentru ca o femeie sa ramana insarcinata e nevoie de un spermatozoid. Acesta poate iesi doar daca tu ejaculezi inauntru. Deci, tu trebuie sa ai orgasm pentru ca ea sa ramana insarcinata.
Foloseste prezervativul, de fiecare data. Te scapa de griji.
Placeri maxime!

| TheNinja21 a răspuns:

Ba omule daca are orgasme nu inseamna ca ramane insarcinata daca ejaculezi in ea fara prezervativ sau contraceptiva atunci poate ramane