| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am o dilema. M-am certat cu un prieten foarte bun, dar l-am iertat in final. El acum un an ma placea, doar ca eu nu simteam nimic pentru el. Am preferat sa ramanem prieteni, ingnorand faptul ca ma place. Peste cateva luni, mi-a zis ca-i place de o colega, iar eu n-am avut nici o problema cu asta. Insa acum, cand tot se baga in seama cu toate fetele, le da atentie, etc. a inceput sa ma enerveze. Inteleg, el e baiat, are mandria lui care e mult prea mare consider eu, si asta inseamna ca trebuie "sa se dea" la toate fetele. Si nu stiu, chiar ma supar pe el cand face de-astea.
S-ar putea ca eu sa-l plac? Daca da, atunci cum sa-l fac sa-i placa de mine din nou?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Ne intrebi pe noi daca il placi tu pe el?
Din moment ce esti "geloasa" pe el ca se da la toate fetele este cert ca tu simti ceva pentru el.

| Dσℓℓу a răspuns:

Da! Cateodată oamenii plac un băiat la prima vedere.adica il vad pe strada si spun "uite ce draguţ e ăla", iar altădată te indrăgosteşti in timp.o prietenie veche se poate transforma in iubirehappye un lucru frumos! Şi nu-i da atenţie cand se dă la altele pentru ca majoritatea baieţilor fac aşa pentru a face fetele geloase. Poate el urmareşte sa te facă geloasă. Dacă tratezi cu indiferenta doare cel mai tarebatting eyelashes.dar in cazul asta nu e nevoie.Lasă lucrurile sa vină de la sine si intr-o relaţie e cel mai bine ca băiatul sa facă primul pashappyBaftă si sper ca ţi-am fost de foloshappy

| AndreeaPucca a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el despre asta.Spune-i ceea ce simti si ce te deranjeaza, incepand cu asta, bine inteles.
Daca va rade de tine (ceea ce nu cred) sa ii spui frumos ca nu e serios (el) si lasa-l sa rada. Daca iti va spune ca inca te place eu zic ca e ok. Sper ca te-am ajutat.happy