| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am o dilema. M-am certat cu un prieten foarte bun, dar l-am iertat in final. El acum un an ma placea, doar ca eu nu simteam nimic pentru el. Am preferat sa ramanem prieteni, ingnorand faptul ca ma place. Peste cateva luni, mi-a zis ca-i place de o colega, iar eu n-am avut nici o problema cu asta. Insa acum, cand tot se baga in seama cu toate fetele, le da atentie, etc. a inceput sa ma enerveze. Inteleg, el e baiat, are mandria lui care e mult prea mare consider eu, si asta inseamna ca trebuie "sa se dea" la toate fetele. Si nu stiu, chiar ma supar pe el cand face de-astea.
Chiar nu stiu ce se pretrece in capul meu, nu stiu cum sa reactionez.

S-ar putea ca eu sa-l plac? Daca da, atunci cum sa-l fac sa-i placa de mine din nou?

Multumesc.

2 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Esti geloasa pentru ca acord atentie celorlalte fete si tie nu. laughing Poate chiar face asta ca sa iti atraga atentia asupra lui cine stie?hee hee se pare ca a functionat oricum. Daca il placi sa nu, numai tu poti raspunde la asta. Te vezi iesind cu el, sarutandu-te cu el, stand in bratele lui, etc? Atunci e clar, iti place de el.

| SimonaAdina a răspuns:

Draga mea parerea mea este ca tu il placi pe acest baiat si chiar ai inceput sa ti la el, nici o prietena nu face asa ceva, adica sa fie geloasa pe prietenul ei. Este clar ca ai inceput sa ti la el.Baiatul nu are nici o vina deoarece a vazut ca nu are sanse la tine a incercat sa se apropie de alta fata.Parera mea este ca ar trebui sa ii spui acestui baiat ce simiti pentru el, poate mai simte si el ceva pentru tine, poate inca nu te-a uitat.Incearca sa-i spui acum cat mai poti adevarul pentru ca sa-r putea sa fie prea tarziu peste catva timp. Poate el se indragraosteste de alta iar tu nu vei mai avea sansa sa fi in viata lui decat o simpla prietena asa cum a fost el la inceput pentru tine.