| anonima444444467666666666666 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare am 15 si n-am prieten e normal toate prietenele mele au si rad de mine ca nu am am asteptat sa vina,.Fat Frumos., dar n-a venit stiu ca n-am decat 15 dar simt nevoia sa fiu cu cineva un sfat va rog mult

Răspuns Câştigător
| megamaster a răspuns:

Doar pentru ca rid altii de tine nu inseamna ca trebuie sa te influenteze negativ.
cind rid de tine tu poti sa le spui:
care e sensul sa ai prieten de cind esti mic,daca cind vei fi mare tot una til vei schimba.
sau poti sa le spui:
eu nu ma grabesc ca voi,dar astept sa vie persoana potrivita ca sa pot duce o relatie mai lunga.
Tu trebuie sa ei atitudine in fata fetelor findca daca le vei lasa sa te intimideze vor vedea ca tu nu faci nimic,si te vor intimida mereu.
Dar daca vrei atit de tare un prieten trebuie sa il cauti, desi cea mai buna metoda e sa astepti.cel mai bun loc in care sa iti faci un prieten e la tabara, acolo ai de unde alege doar ca trebuie din primele zile sa pui ochii pe vreun baiat. Poti sa il cuceresti usor, trebuie sa treci din cind in cind pe linga el sa te uiti la el, sa ii zimbesti.dar sa te asiguri ca alta faca nu a pus ochii pe el.fii mai indrazneata.
si totusi e super sa ai prieten desi esti mic.
eu sunt baiat si nu mai am de 2 ani prietena findca m-am saturat de fete,
o sa ai si tu citeva relatii si te vei satura.
sper ca ti-am fost de ajutor

5 răspunsuri:
| whoocares a răspuns:

Un iubit nu trebuie sa ti-l faci "de nevoie" sau pentru ca toate prietenele tale au. De ce sa rada de tine? inseamna ca nu iti sunt prietene adevarate. prietena mea cea mai buna are 18 si nu a avut niciodata prieten si uneori as vrea sa fiu in locul ei pentru ca nu trebuie sa dea explicatii nimanui, etc. daca intr-adevar iti doresti sa ai un iubit, cauta un baiat de varsta apropiata cu tine, cu care sa ai lucruri in comun. de exemplu sa va placa acelasi tip de filme, muzica, etc. eu am 17 ani jum si la 15 ani am inceput relatia pe care o am si acum, deci nu e prea devreme, dar nici nu te arunca cu capul inainte. bafta

| ioanaioana a răspuns:

De ce asa multe fete se plang pe aici ca nu au prieten? Esti libera, profita de asta, nu trebuie sa dai socoteala unde pleci(exceptand parintii din moment ce esti minora), nu trebuie sa iti consumi minutele, timpul etc... La un moment dat vei avea un prieten si nu vei mai putea sa faci ce vrei

| Danysan a răspuns:

Nu trebuie sa ascultii la altii si altele -Trebuie sa faci ceea ce simti tu ca e bine.Nu e o regula ca trebuie sa ai o relatie de la 15 ani ca asa e bine.Trebuie sa simti ca vrei asta si sa gasesti persoana potrivita.cat despre faza cu Fat-Frumos ei bine pot sa iti spun ca daca astepti numai baietii super frumosi nu e bine- mai trebuie sa umbli si cu din astia mai normali laughing.Nu trebuie sa iti faci un Model de baiat -Important e sa va intelege-ti si sa stii sa dai o Sansa-chiar daca tipu nu e ceea ce tu vroiai sa fie.

| AnoOo a răspuns:

Eu la 17 am avut prima prietena. Intr-o zi vei gasi pe cineva de care te vei indragosti.

| cristiano2000 a răspuns:

Si eu sunt singur...Si prietenii mei zic ca nu am prietena si etc. Nu ii baga in seama si asteapta-l in continuare pe Fat-Frumos...Va veni el intr-o zi ai sa veziwinking :*