| clareraspunsuri a întrebat:

Am o intrebare. Am facut dragoste cu iubitul meu, acum cateva zile. Prima oara nu am folosit protectie, insa nu si-a dat drumul in mine, ci in mana. S-a sters cu servetele umede, dupa care am pus protectia. Insa, s-a rupt. Este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in momentul intretinerii acelui sex buclucas ai fost in perioada fertila, exista posibilitatea sa se formeze o sarcina. Formarea unei sarcini devine posibila deoarece intotdeauna ramane o anumita cantitate mica dar suficienta de sperma in uretra dupa ejaculare, care invariabil in minutele urmatoare se va scurge incet dar sigur din penis, chiar daca uneori se produce practic imperceptibil dar se produce incontestabil. Daca chiar si o cantitate infima de sperma s-a scurs in prezervativ si in urma ruperii acestuia acea sperma a ajuns in vagin apare posibilitatea de a se forma o sarcina, cu conditia enuntata la inceput si anume ca in acel moment sa fi fost in perioada fertila. Putin probabil dar nu si irealizabil.

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Belea mare, abia dupa 3 saptamani de la actul sexual frumos poti afla daca ai ramas bortoasa facand testul de borteala

| neutrino a răspuns:

Da.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa fii gravida dupa al doilea numar, pentru ca s-a rupt prezervativul si el avea sperma pe canal de la primul numar.

| sofisis a răspuns:

Da, din pacate exista acest risc.

| 4psiho a răspuns:

Ați pus protecția și cu protecția ruptă a ejaculat în tine?
Dacă da și erai la ovulație ai 99% șanse să fii o viitoare mămică.
Fugi după un test de sarcină. happy

| Just4Joker075 a răspuns:

Da! ve-ti deveni parinti!

| Chevyn a răspuns:

Sansele sunt foarte mari am mai ziso la un alt Topic daca faci neprotejat si depinde iubitul tau in ce stare e si cat de tare te vrea se poate sa vina mai repede decat asteptat si sa-si dea drumu direct in tine sau doar putin. Degeaba o scoate afara si termina treaba daca... stii ce spun

| cristintza94 a răspuns:

Da e posibil dar pentru orice eventualitate sa faca un test de sarcina

| clareraspunsuri explică:

Tin sa mentionez ca atunci cand am vazut ca s-a rupt, parteneru meu era complet uscat.

| clareraspunsuri explică:

Mentionez ca atunci cand am vazut ca s-a rupt, iubitul meu era complet uscat.