| Skrilllexx a întrebat:

Am o intrebare, am facut sex protejat cu iubita mea acum o saptamana! ideea e ca ei trebuia sa ii vina stopul dar nu ii venise, asa ca am trecut la treaba, dar nu am treminat pentru ca acuza dureri de "burta"! Partea urata e ca i-a intarziat ciclul 1 saptamana! Am motive de ingrijorare? E posibila vreo sarcina atata timp cat de 6 luni facem sex protejat si termin afara?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil are o infectie genitala. Este posibila o sarcina, pana al urma nu exista metoda de contraceptie 100% sigura, iar ejaculatul afara diminueaza un pic siguranta prezervativului. Trebuie sa faca un test de sarcina si sa ajunga la giunecologul ei cat mai repede.

| JohnnyBi a răspuns:

Sa ii vina stopul? semnul de circulatie? sa fiu atent cu femeia sa nu ii vina cedeaza trecerea laughing.

| Rustin a răspuns:

Cumpara-i un test de sarcina. Daca nu ii insarcinata, du-o la ginecolog. Poate sa fie vreo rana pe col sau altceva.Si ciclul poate sa mai intarzie la tipe, uneori

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit corect prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU are cum să rămână însărcinată!

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Nu cred ca e insarcinata, din moment ce-ati facut-o protejat si nici n-ai ejaculat in ea. Spune-i totusi sa-si faca un test de sarcina si daca iese negativ, fuga la medic. Chiar daca nu-i gravida, o vizita la ginecolog e absolut necesara, fiindca amenoreea poate fi cauzata de mai multi factori, inclusiv de anumite afectiuni ginecologice.

| Hαppiηеss a răspuns:

Evident ca poate ramane insarcinata chiar daca nu ejaculezi in vagin.
Tu nu stii de lichidul preejaculator pe care il elimini cand esti excitat si care contine spermatozoizi?
Daca in 6 luni nu s-a intamplat vreo minune e pentru ca ati avut noroc nu pentru ca e imposibil.
Nu mai folositi aceasta metoda daca nu sunteti pregatiti sa aveti un copil.
Sa faca un test de sarcina, dimineata la prima urinare.

| SebastianCMT a răspuns:

Nu este nimic STOPUL nu vine intr-o zii fixa. Posbile dereglari hormonale de la partida amoroasa... Dar cel mai bine fa 2 teste de sarcina sa iasa amandoua negativ