| Mirunaaaa123 a întrebat:

Acum o luna am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu(noi mereu facem neprotejat)si nu a ejaculat in mine, ejaculase afara pe burta mea si dupa 5 min am avut iar contact sexual dupa ce s-a spalat.De o saptaman si ceva ma dor sanii si sunt sensibili, am mai patit asa insa ciclul trebuia sa-mi vina pe data de 9 luna asta si deja a intarziat 5 zile.Din nou am mai patit sa-mi intarzie ciclul insa luna trecuta venise la timp si procedasem tot la fel la contactul sexual si cu ejacularea lui.Imi este frica sa nu fi ramas insarcinata...Cata sfaturi sau cele care ati trecut prin asta de mai multe ori...ce trebuie sa fac? Fata hate va rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul tau menstrual intr-o anumita masura este neregulata asa zisa ''intarziere'' a menstruatiei in realitate este de doar 1 sau 2 zile. Fiindca actul sexual a fost intretinut imediat dupa ce s-a terminat sangerarea menstrual, adica intr-o zi infertila situata inainte inceperea perioadei fertile si avand in vedere faptul ca sperma nu a ajuns in vagin, se poate aprecia ca in aceste conditii este cu totul imposibil ca sarcina sa se poata forma fara a exista spermatozoizi. Fiindca sanii au devenit mult mai sensibili se poate considera ca acest aspect reprezinta una din simptomele premenstruale frecvente, ceea ce indica posibila pornire a menstruatiei in orice moment. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu ramai insarcinata, asculta ce zic, metoda retragerii este 100% eficienta. Continua sa faci asa, este mai eficient si decat prezervativul.

| Mirunaaaa123 explică (pentru Frank51):

Stiu,o folosesc de 1 an jumate.Mersi!

| Frank51 a răspuns (pentru Mirunaaaa123):

Eu eram ironic. laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Din moment ce așteptați un copil, nu văd de ce sfaturi ai nevoie.

| elaventurero a răspuns:

Cam există șanse măricele.
Ce vrei Franz, e placerea domnului să-și de-a drumu' pe burtă ta...
Pune-i prezervativul in mână de azi înainte și spor la treabă!

| AliceAnnnnna a răspuns:

Pai fata mea proasta. Folosește prezervativul ca de aia suntem numărul 1 la avorturi.

| Neymarjrfive a răspuns:

Sincer amândoi sunteți prea prosti pentru ca o faceți neprotejat și da exista șansa să fii însărcinată dacă ai simptomele astea