| Anemarrie124 a întrebat:

BUNA TPU:* Am o intrebare cam tampita dar totusi sper sa nu faceti caterinca.
Acum 3 zile iubitul meu pe care il iubesc enorm s`a despartit de mine deoarece avea o stare proasta imi spunea ca nu mai are chef de nimic si ca nu e destul de atent cu mine asa cum ar trebui. am suferit enorm dar avea dreptate nu puteam sa continuam asa.Ieri am fost la piscina cu mai multi prieteni sa comportat cu mine foarte urat eu m`am comportat normal nici nu prea l`am bagat in seama. si acum as vrea sa va citez un sms chiar daca este personal:"Bai daca tu ma iubesti eu nu am cf dar imi pasa de tine dar daca tu iti dai fite..eu normal ca ma comport asa ca eu nu vreau prieteni din astia" asta ma surprinde deoarece eu ma comport normal si nu mi s`a mai spu ca am fite pana acum mi-am intrebat si alti prieteni daca li se pare asta si au spus ca li se pare ca sunt exact la fel cum am fost mereu.Adica numai el ma vede cu fite acum ce ar trebui sa fac? Tin sa mentionez ca il iubesc foarte mult? si totusi stiu ca si el mai tine putin la mine.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Face asa din ciuda ca te-a lasat.Nu e in stare sa lase de la el, sa admita ca a gresit si sa iti ceara sa va impacati. Nu e vorba ca te-ai schimbat tu sau alte prostii ce le spune el. Pur si simplu nu accepta ca el a gresit si iti cauta tot tie defecte, parca pentru a se consola.

Fie cedezi tu si ii ceri sa va impacati, desi nu-ti recomand, fie il ignori ca poate poate-i vine mintea la cap.
Cand iti mai vorbeste asa sau te face in diferite feluri spune-i sec :"chiar nu-mi pasa" si ii intorci spatele si il lasi vorbind. Nu esti proasta lui. Daca intr-adevar te iubeste, va veni la tine cu niste cuvinte frumoase.
Daca nu vine, nu tu pierzi. Oricum, desi il iubesti, ma indoiesc ca ai nevoie de o asemenea persoana langa tine.

| Anemarrie124 explică (pentru BruneTTe):

Multumesc celorlalti

15 răspunsuri:
| PisicaAristocrata a răspuns:

Probabil nu-i plac prietenii si anturajul tau, dar nu stie cum sa ti-o spuna intr-un mod mai frumos decat dandu-ti papucii.

| Neinteresantul a răspuns:

Ce ar trebui sa faci? Sa iti vezi de scoala si de copilarie, de baieti ai timp.

| SakonSIUkon a răspuns (pentru Neinteresantul):

Las-o frate ca asa e societatea suferim din dragoste la 12-17 ani si la 26 30 cand ai copil si esti si casatorit te doare in fund...asa se face acum.

| Anemarrie124 explică (pentru Neinteresantul):

Am 15 ani. FRATE, SI IN VACANTA TE GANDESTI LA SCOALA.DAO DRACU DACA NAI UN SFAT BUN NUMAI COMENTA.Nu zice nimeni sa nu inveti dar si in vacanta aud aspunsuri din astea handicapate.De copilarie m`am bucurat mult timP, NU PREA MA MAI INCANTA ACUM

Răspuns utilizator avertizat
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pentru Neinteresantul ar trebui sa spui ce varsta ai.
SDaca te-ar iubi cu adevarat nu te-ar acuza de lucruri neadevarate dar el te-a acuzat deci si-a bAatut joc de tine.Nu te merita!

Răspuns utilizator avertizat
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Saataan):

Dar ce vrrei sa zici cu asta? Ca in rest nu as avea dreptate. Sunt de o seama cu fata care a pus intrebarea deci ciocul mic

Răspuns utilizator avertizat
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Saataan):

Ce e cu fata mea?

Răspuns utilizator avertizat
| Zeref a răspuns:

Este influentat din exterior.Pare aceeasi chestie cand baiatul are de suferit atunci cand prietena lui este sfatuita de cea mai buna prietena a ei, de obicei prost sfatuita.Crede-ma ca atunci cand situatia pare disperata, lucrurile nu sunt ceea ce par a fi.Cu rabdare si calm ai sa vezi ca el nu e asa, ci doar a avut parte de influente proaste din exterior.Stai linistita.Lasa-l pe el asa cum este o perioada si nu-l contacta.

| Sim0 a răspuns:

Altu care nu stie cum sa iasa in evidenta :]]. Lasa-l in pace, sa vorbeasca cat il tine gura oh go on. Ignora-l si nu ii da atentie, iubirea fata de el iti va trece stai linistita. O persoana care te iubeste nu se desparte de tine doar pentru ca are el o stare aiurea, ca ploua sau ninge afara. Ramane alaturi de tine, orice ar fi. Ramai asa cum esti si nu baga in seama ce spune el, nu vrea decat sa te faca pe tine sa te simti prost :].

Uita-l ca nu te merita nici pe tine nici pe nimeni altcineva. :* Gasesti cu siguranta un baiat care sa te iubeacsa, sa-l iubesti, sa va respectati si tot odata sa va intelegeti.

Succes. :*

| SASergiu a răspuns:

Eu cred ca este gelos. fiind baiat eu stiu de ce reactionam asa. Increarca sa nu-l bagi in seama 1 - 2 saptamani si vezi dk se intoarce la tine... dk nu fa in asa fel incat sa-i spui fata in fata (intre 4 ochi) De ce s-a despartit de tine ...motive stiu si eu. apoi dk nu iti da niciunul propune-i sa va impacati in cazul in care mai vrei si tu