| hoolygan a întrebat:

Draga TPU. Sper ca nu va stresez cu intrebarea mea. Eu am 16 ani, de o luna m-am despartit de prietena mea din deoarece spune ea :" am suferit prea mult".
Sa va povestesc : totul bine si frumos 8 luni de zile, fericire etc. Hotaraste sa se duca o saptamana la munte cu familia( ceva normal ) doar ca acolo gaseste vechii ei prieteni... incepem sa ne certam tot mai des sa nu mai comunicam etc...
Faza nasoala a fost ca desi credeam ca tine si ea la mine cat tineam eu la ea cand a venit de la munte nu a mai venit acasa si s-a dus la bunica la Fetesti ( de unde erau si acei prieteni).
Nu dadeam de ea, nu mai vroia sa vorbeasca cu mine, nu mai imi raspundea la telefon. Dupa care ma suna si imi spune printr-o prietena ca s-a terminat totul intre noi, ca ea are pe altul ( un soc total pentru mine ) de atunci am refuzat orice fel de discutie cu ea pana acum 2 zile pe facebook si imi spune ca ii pare rau.
Ar trebui sa o iert?(eu tot mai tin la ea dar totusi...)

16 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Auzi, ascultă la mine. Puştoaica asta care ţi-a fost prietenă timp de 8 LUNI DE ZILE, te'a părăsit pentru prietenii ei vechi! şi mai rău a stat şi cu altu, nepăsându-i de sentimentele tale, de cum te simţi tu. Ea te consideră o păpuşă din care poate să facă ce vrea, te lasă şi te ia când are ea chef. Eu dacă aş fi în locul tău aş lăsa-o să realizeze ce a pierdut, şi pe viitor să nu mai facă aceeaşi greşala. Acum depinde de tine dacă vrei să o ierţi sau nu, dar dacă o ierţi fi atent să nu mai cazi în capcană. Te'am pupat şi baftă!

| shadow72 a răspuns:

Daca o ierti sa fii cu ochii pe ea ca pe butelie, nu stiu cata incredere as mai avea eu dupa o faza ca asta

| DaReZon a răspuns:

Ba eu iti zic sa nu mai o ierti. Daca vezi ca iti merge prost trebuie sa te lasi asa usor ca mai tarziu a sa suferi rau pentru o perioada de timp.

| Metempsihoza a răspuns:

Pai daca tii la ea NORMAL, iart-o! a gresit, o fi fost din vreun impuls stupid, cine stie. daca si-a cerut iertare e clar ca ii pasa totusi de tine... si sa nu ierti pe cineva pe care vrei totusi sa-l [s-o] ieri si sa mai si tii la acea persoana inseamna chin curat. asa ca iart-o, pentru ca sigur asta simti

| Annim a răspuns:

>>> Nelamurirea sta in prietenii tai, influenta, vorbe rele despre tine, noi motive ca sa va certati si in rezultat, sa va despartiti. Nu cred ca are pe altul,, e doar o scuza, 8 luni e un termen serios pentru o relatie de iubire reciproca. wathever incearca sa rezisti nu e cazul sa te sinucizi,,, toti trec prin asta,, Gaseste alta, nu cred ca poti restabili ceva odata ce ea singura a pus stop relatie, afla cel putin motivul. GL ))

| hoolygan explică (pentru Annim):

Motivul era ca in acel termen de o saptamana in care a fost plecata eu ii tot repetam ca s-a racit fata de mine...( de obicei spun ceea ce simt) si ei i prea ii convenea sau nu stiu ce.

| CGAlexandra a răspuns:

Tu mai tii la ea?
Daca da, atunci impacati-va. Daca nu, nu ii mai da o alta sansa, desi ce a facut ea e destul de urat.

| hoolygan explică (pentru CGAlexandra):

Da mai tin dar nu la fel ca inainte... A fost destul de grea lovitura. Mai bine cred ca o sa imi caut alinarea la alta fata.
Mersi pentru raspuns.

| Metempsihoza a răspuns (pentru hoolygan):

Neh. daca o cauti in alta fata, gasesti placere asa o saptamana, doua... apoi iti amintesti de ea si incepi sa respingi tipa noua si o ranesti si pe ea si suferi si tu mai mult ca acum.

| neutrino a răspuns:

Ai alta varianta? Nu prea ai!

| Shatteredx a răspuns:

Daca iti iau servetelul din buzunar, il ling si pe urma ti-l pun inapoi, te mai stergi cu el pe la gura?
Si-a dat seama ca e proasta si ca ala nu-i asa de bun ca si tine si acum cerseste iertare. E evident ca urmatoarea data cand o sa gaseasca altul mai bun ca tine o sa te lase, din nou. Faci ce vrei tu, daca n-ai orgoliu, impaca-te si cumpara-i si un buchet de flori.

| MhPnr a răspuns:

Oferă-i o a doua şansă, şi dacă tot te supără, despărţiţi-vă happy Dar, doar tu ştii ce simţi. probabil îţi va fi greu.

| hoolygan explică:

Foare aproape de ce mi s-a intamplat mie..ms

| ShadowPanda a răspuns:

Ai putea sa ii mai oferi o a doua sansa in caz ca nu i-ai mai oferit si altele in trecut... si in plus tu tii la ea asa ca poate ca ea chiar si-a dat seama ca a facut o greseala. Accepta si vezi cum se comporta cu tine daca esti decis sa ii dai acea sansa happy. Sper ca ti-am fost de folos

| SweetGreenMonney a răspuns:

Esti un baiat dragut! eu cred ça poti gasi o fata mult mai buna ca ea care sa te iubesca si ea la fel de mult cum ti tu la ea. nu cred ca ea tine la tine pentru ca daca ea tinea la tine cum ti tu la ea nu se departea de tine si in primul rand cand vrei sa te desparti o faci printr-o prietena o faci personal.alegerea ta. daca crezi ca e atat de speciala mai acordai o sansa. daca ai trecut de 2 sanse s-ar putea sa te ia de prostwinking sper sa iti fie de folos sfatul meu

| hoolygan explică (pentru SweetGreenMonney):

Mersi pentru compliment ..chiar daca nu ma cunosti