| vicmihai a întrebat:

Buna TPU... am o intrebare... daca vei face dragoste cu o virgina... :-s va curge mult sange? va rog fara mistouri VA ROG

Răspuns Câştigător
| sssoriii a răspuns:

Deflorarea are aspecte care difera de la fata la fata. Nu se poate vorbi despre o sangerare "normala". La unele fete nu exista nici un fel de sangerare. La altele sangerarea exista sub forma unor picaturi ce pateaza lenjeria. Aceasta sangerare nu dureaza mult.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare. Restul pierd cantitati variabile de sange, de obicei 1-3 picaturi mici. rareori, femeile pot sangera ceva mai abundent, adica ca in ultimele zile de menstra pentru 2-5 zile. Oricum, nu cantitati care sa sperie.

| MMihai a răspuns:

Când faci sex cu o virgină îți asumi oarece responsabilități. De ce să te legi la cap, când nu te doare? /// La unele mai mult la altele mai puțin. // Mă îndoiesc că a stat cineva, cu un cilindru gradat să măsoare cantitatea de sânge curs, cu acea ocazie. Cred că nici tu nu voi face așa ceva! Și nu vom putea afla nici de la tine, cât sânge curge cu acea ocazie!

| Anet a răspuns:

Buna.
Cand o fata se dezvirgineaza curge sange intr-adevar dar intr-o cantitate foarte mica happy

| AliceHappyGirl a răspuns:

Unora le curge mai putin sange, unora mai mult, iar altora poate sa nu le curga deloc. Depinde de organismul fiecarei fete.

| Mao a răspuns:

Poate şi să nu curgă, dar dacă se întâmplă, nu, nu va fi mult. happy

| Graphee a răspuns:

Buna vicmihai,
Pai daca fata are himenul rupt, nu va curge sange. (Chiar daca e virgina)
Eu cred ca depinde de fata, daca va curge mult sau putin.
P.S: Doar parerea mea.

Bafta...

| estera a răspuns:

Ti-e fricasmug glumesc...nu mai...nu va fi mult, nu te teme e ca si cum s-ar fi taiat cam asa e, nu e mult sange si in unele cazururi nu-i deloc. succeshee hee