| TeckTonik997 a întrebat:

Daca e virgina ii curge sange, asa-i? Cam cat?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Un procent foarte mare de femei nu sângerează la dezvirginare, care, apropo, nu presupune exclusiv şi neapărat sexul vaginal şi exclusiv şi neapărat o experienţă sexuală între doar persoane de sexe diferite. Toată treaba asta este mult mai nuanţată, decât poate părea la prima vedere.

Faza cu o pată de sânge pe cearşaf, luată drept dovadă - singură şi incontestabilă - a anteriorei virginităţi ale femeii, nu se mai aplică în secolul XXI, cel puţin nu printre oameni civilizaţi.

| neutrino a răspuns:

Au trecut timpurile acelea...

| Alcyon a răspuns:

Doi litri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, da curge sange. Dar nu este batut in cuie. Daca fata are un himen elastic, sange nu va curge deloc sau ii va curge a doua zi, a treia, o data cu secretia vagianala cateva firisoare de sange, totodata nuno va durea asa tare. Daca himenul este normal, evident este si durere dar aceasta poate fi atenuata fiind ea relaxaya si lubrifiata bine si un himen gros, care se poate rupe dar printr-o interventie chirurgicala, dar acestea sunt cazuri rare.
Cat sange curge, in mod normal...depinde si de organismul fiecarei fete, la unele curge mai mult, la alte mai putin. Nu va curge, ca si cum ti-ai fi taiat jumatate de mana. Curge, potrivit, relativ putin :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tocmai ca-n momentul in care-i curge sange nu mai e virginawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 cm

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu neaparat.

| RedDeath a răspuns:

Nu,nu-i asa. Sunt cazuri, multe, putine, etc, in care himenul e elastic si n use rupe. Poate se rupe mai tarziu, poate niciodata. Nu curge mult, iti dai seama, e o pielita, cat crezi ca poate curge?!

| Ezeru a răspuns:

Poftim toate informatiile de care ai nevoie;)
Link: http://www.csid.ro/sex/sexualitate/afla-totul-despre-himen-4596556/

Daca nu vrei sa citesti tot partea ce te intereseaza pe tine este aceasta : "Se poate rupe si fara contact sexual"

| AlexandraCris a răspuns:

Depinde de grosimea himenului. -.-

| marinelamarin a răspuns:

Sunt unele femei care la primul act sexual(cand isi pierd virginitatea)sangereaza, si sunt femei care cand au primul act sexual nu sangereaza absolut deloc, indiferent cat de stramta ar fi..si la cele care sangereaza nu iti imagina ca, curge sange cu kilelerolling on the floor. cateva picaturi. oricum 40-50%din femei nu sangereaza