| Andreiutza1809 a întrebat:

Bună TPU.
Am o întrebare la care am mare nevoie de un răspuns.
Aș vrea să știu de ce ar zice un băiat te iubesc dupa actul sexual? Dacă zice după asta ar fi genul acela care ar vrea doar atât?
Și cum se poate să-ți dai seama dacă e pe interes sau nu și dacă doar ar vrea să profite?
Mulțumesc că mă ajutați!

Răspuns Câştigător
| Izzabella a răspuns:

Dupa terminarea actului sexual, barbatii au un moment de luciditate maxima, de parca acum s-au trezit din transa. Daca iti zice ca te iubeste dupa terminarea actului, inseamna ca o face cu adevarat, nu numai pentru sex.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Izzabella):

Si eu am făcut asta, deci chiar o iubesc pe fosta...

14 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Se bucura de moment, asa cum faci si tu.

| Sofer a răspuns:

Te iubește.

| seth2016 a răspuns:

Daca zice ca te iubeste cel mai probabil e sincer. Probabil momentul ala intim il considera potrivit sa-ti spuna. Sexul e important intr-o relatie.
Tu i-ai zis ca il iubesti?

| Andreiutza1809 explică (pentru seth2016):

Nu. Pentru că m-am speriat și am început să plâng când am auzit că îmi zice dupa asta.

| seth2016 a răspuns (pentru Andreiutza1809):

Lasa la o parte gandurile negative. Foarte probabil omul e sincer.

| Andreiutza1809 explică (pentru seth2016):

Ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde de circumstanțele în care v-ati cunoscut si cum ati ajuns să faceți sex, ca daca aveti o relație serioasă poate fi ceva inofensiv din partea lui deși e cam imatur sa faci asta daca nu e o relație stabilă. În cazul în care nu e ceva serios, atunci e posibil sa profite, da. Succes!

| Andreiutza1809 explică (pentru anonim_4396):

Suntem de aproape 7 luni împreună.

| Michaeel a răspuns:

Ma gândesc ca zice "te iubesc" după actul sexual ca o forma de "m-am simțit bine" sau "mi-a plăcut". Majoritatea sunt pe interes, în capul băieților numai sexul contează, dar îți poți da seama ca nu vrea doar sa profite dacă îți arată că tine la tine, prin gesturi sau fapte și mai ales când pentru voi nu sexul vine primul.

| Andreiutza1809 explică (pentru Michaeel):

Așai
Cum adică când nu vine primul? Ce vrei să zici?

| Michaeel a răspuns (pentru Andreiutza1809):

Când am zis ca "sexul nu vine pe primul loc" ma refeream ca în relația voastră nu numai sexul contează, ca aveți o legătură sentimentala și emoțională care duce mult mai departe și nu se rezuma doar la sex. Sper ca m-ai înțeles mai bine.

| Andreiutza1809 explică (pentru Michaeel):

Aa da. Am înteles
Doar că atunci când a zis te iubesc părea că a ales când să zică..nu că așa ar fi simțit.

| orail123 a răspuns:

Stai linistita. Asa zic baietii. Nu se sinceonizeaza intotdeauna inima cu buzele.
De obicei zic "te iubesc" ca sa obtina ceva anume.