| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare. Sa incep asa. Sunt un baiat foarte timid si imi place de o fata la scoala. Si in pauze cand o vad, imi atrage atentia si cred ca si eu ei. Faza este ca acum 2-3 zile i-am dat add pe facebook la care nu mi-a raspuns (cred ca mi-a dat decline) iar in scoala cand "ne vedem" in pauze si eu ma uit la ea si ea la mine. Adica doar cateva priviri. Nu stiu ce simte pentru mine si cum ar trebui sa reactionez ca daca clipeste cateva clipiri pe mine si nu imi da accept pe facebook. Repet, sunt o fire foarte timida!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce să simtă pentru tine dacă nici măcar n-aţi vorbit? Cel mult o banală atracţie fizică. Şi să fiu sincer, n-am înţeles bine partea cu clipitul. Cu toţii clipim, şi eu clipesc mai mereu dar asta nu înseamnă că flirtez cu toată lumea.
Dacă chiar există acea atracţie fizică între voi, lasă timiditatea la o parte, că nu te ajută deloc. Ce ai vrea, să facă ea primul pas, să vină la tine şi să te ceară în căsătorie?
Fă-ţi curaj şi începe să vorbeşti cu ea, în caz contrar vei regreta când vei fi mai mare, singur şi trist.

| sEusebiu a răspuns:

Depinde gandeste-te daca tu arati la fel de bine ca ea, si ma rog daca e "fufa" fara suparare daca ai S5 sau multi bani...
In orice caz nu ai de ce sa timid, du-te si prindeo cand ii singura si spune-i.O sa aprecieze asta la tine daca te place.
In legatura cu facebooku poate nu o intrat nici eu nu prea intru pe facebook desi am multi prieteni ca nu prea imi place.Imi place sai ajut pe alti. Ar trebui sa termini sa fi "timid" doar nu ai 9 ani tongue
Stai, inbarbateazate, spune:"dao naibi", du-te la ea si spune-i ce simti
II o recomandare foarte buna big grin
Funda bro?