| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata la liceu. Sunt cu 2 ani mai mare ca ea. De ceva timp tot ne aruncam priviri asa in pauze. Fiindca n-am curaj sa vorbesc cu ea fata-n fata (sunt prea timid) ieri am hotarat sa o adaug pe facebook si sa incep acolo prima conversatie insa nu mi-a dat accept la cerere. De ce? Asta nu inteleg, deci tot ma priveste doar pe mine cand sunt cu colegii mei in furis dar nu imi dar accept pe facebook. De ce?

8 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa iti dea add.
la scoala salut-o vezi daca manifesta dorinta sa stea de vorba cu tine sau se fereste isi gaseste scuze.
cand vbiti pe FB ask her out.

| jrockfreak a răspuns:

Și eu sunt de părere că faci o impresie mai puternică dacă vorbești cu ea față în față decât pe facebook (cum fac majoritatea cocalarilor creepy pe care fetele le evita XD ). Așa măcar vezi pe față ce reacție are și nu riști să fii unul din ăia mulți care se dau la ea pe facebook, ci tipul ăla mai altfel. happy Ar fi aiurea să te bagi direct în seamă cu ea, dar poate merge dacă încerci să faci cunoștință cu anturajul ei. Eventual dacă practică vreun hobby sau un curs, să apari și tu în zonă prin întâmplare, dacă chiar vrei să se înfiripeze ceva.winking

| jrockfreak a răspuns (pentru jrockfreak):

În legătură cu facebook-ul, poți să ai răbdare și să îți faci tot soiul de scenarii cum că e o nesimțită care se joacă sau poți trece direct la atac și să vezi singur, cum am scris mai sus. laughing

| tacitacitaci a răspuns:

E sfarsit de lume ca nu ti-a dat accept pe facebook.

| BaNkIeE a răspuns:

Hahaha... Am avut si eu aceiasi situatie.
Aveam o colega care mereu ma privea.De cate ori ma uitam prin clasa ii intilneam privirea,,, ma privea fix in ochi(uneori imi zambea).
Si intr-o buna zi, fiid aproape sigur ca-i place de mine, am intrebat-o daca am sanse sa fiu cu ea(de mentionat ca ii tare frumoasa ), la care am primit un raspuns rapid, total neasteptat de mine:¨nu¨.

| TD2002 a răspuns (pentru BaNkIeE):

Se mai intimpla...

| TD2002 a răspuns:

Fii mai curajos si vorbeste cu ea

| ionutand a răspuns:

Buna! probabil ca nu a vazut cererea sau nu a intrat pe fb! stai linistit ca o sa tio accepte, eu te-as sfatui sa incerci sa scapi de timiditate si sa te bagi in seama cu ea. sau daca nu fa rost de nr ei si sun-o. daca ai un pic de tupeu o sa fiti impreuna, daca stai si o privesti si nu spui nimic, pai doar cu atat ai sa ramai. FII SI TU MAI CURAJOS!