| Anastasiiiaaa a întrebat:

Bună TPU happy Am o întrebare sau mai degrabă caut o confirmare.
Acum 18 zile am avut contact sexual.
Mi a întârzia menstruația câteva zile, acum sunt în a 34 a zi.
Am făcut 3 teste de sarcină, unul ultrasensibil acum 3 zile și încă 2 normale azi dimineața la prima urină.
Menționez că am fost extrem de răcită și am luat o mulțime de pastile printre care și antibiotice.
Și mai menționez faptul că am avut o sângerare în a 13 zi după ultima menstră.
Probabil faptul că nu-mi doresc copii mă face atât de panicată.
Mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand testele de sarcian facute apan acum sunt INUTILE si ERONATE fiindca un test corect de sarcian se face DUPA 21 de zille.

Apoi, nu stim daca ai ciclu regulat sau neregulat, deci nu stim daca intarzie sau nu si care ar fi cauza lui reala, odata ce nu ai facut nici un test corect.

| Floridori a răspuns:

Omiti niste detalii importante.

Ai ciclul regulat? Daca da, ce lungime are?
Cand ai avut ultima menstruatie si cand a avut loc contactul?

| Alissia97 a răspuns:

Buna!
Si-a dat drumul in tine? Daca raspunsul este nu, numai fi panicata.
Mergi la un consult ginecologic ca sa fi sigura ca nu ai ramas insarcinata, sper ca nu esti minora.

| GigelSpargatorulDuci a răspuns:

Din cate stiu eu nu prea ai de ce sa iti faci griji, uneori in cazuri de stres extrem corpul nu isi mai face unele activitati cum ar fi menstruatia la femei.

| Anonim2838373 a răspuns:

Bună, nu cred ca trebuie sa intri in panica, incearca sa iei niste vitamine, mai ales daca ai zis ca ai fost racita, te va ajuta mult, am fost intr o situatie similara si m-a ajutat?