| Anomin37657828 a întrebat:

am o intrebare, sotiei mele i-a aparut multe cosuri pe fata, de vreo 2 zile o doare spatele rău, cand mănâncă unele mâncăruri i se face greata, nu mai poate sa mănânce, mentionez ca acum 5 zile i-a trecut menstruatia, si in aceste zile am facut dragoste neprotejat, e posibil sa fie insărcinată? Ne dorim mult un bebe! Va rog sa raspundeti cat mai multi si sincer!
Dau fundă! happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia (si nu cm) s-a terminat de 5 zile si ati intretinut sex pana in prezent probabilitatea de a se fi putut forma o sarcina este apropiata de 0 (ZERO) iar posibilitatea de a avea simptome de sarcina este exclusa 100%, deoarece este IMPOSIBIL sa apara asa ceva in aceasta perioada. Daca va doriti cu adevarat un copil va trebui sa va puneti serios pe treaba incepand din a 10 a zi numarata fata de prima zi de menstruatie (adica cam de maine sau poimaine) si sa intretineti minim 2 contacte sexuale zilnic cu ejacularea spermei in vagin de fiecare data cel putin 7-8 zile. Spor la lucru si mult Succes!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca abia i-a trecut ciclul acum 5 zile, nu poate sa fii ramas insarcinata atat de rapid, mai ales ca inca nu este in perioada fertila.
Cel mai probabil are o intoxicatie alimentara daca are senzatie de rau si bubite pe fata.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au avut loc imediat dupa menstruatie, sansele de sarcina sunt minime. Daca vreti un bebe, faceti sex neprotejat in continuare pana la venirea noului ciclu menstrual.

| Lawliet14 a răspuns:

Eu cred ca e o problema interna. Sa mearga la doctor cat mai repede! Altfel poate fi de rau. sad AUZI?