| StanAB a întrebat:

Am o mare dilema. De un timp un baiat din aceiasi clasa cu mine a inceput sa se dea la mine, iar cineva l-a intrebat ce crede despre mine, fara ca eu sa stiu, si a spus ca ar vrea sa fim impreuna, doar sa ii mai lase timp sa se gandeasca., iar eu sunt de la extaz la agonie. Nu stiu cum sa explic, dar cateodata cred ca e bine sa fiu impreuna cu el, alteori nu, simt uneori ca fac o mare prostie, ca pot sa dau gresi, chiar daca ma simt bine in prezenta lui. Am avut o prietena care a avut un scandal din cauza unui prieten de-al lui si imi e frica sa nu mi se intample si mie.

Plus ca ar fi primul baiat cu care m-as saruta, si cred ca la el nu ar fi prima data, e foarte afectuos dar sunt nehotarata in privinta aceasta.

Va rog sa imi dati niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| aaadddyyy a răspuns:

Daca il placi si el te place nu vad de ce nu ati incerca sa aveti o relatie.In legatura cu primul tau sarut nu iti fie teama trebuia sa se intample asta odata si odatahee hee si daca prietena ta a avut probleme asta nu inseamna ca vei avea si tulaughing

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| heiii a răspuns:

Tinand cont de faptul ca nu ai mai avut un iubit pana acum..nu crezi ca primul ar trebui saa fie cineva pe care il placi foarte mult? daca doar iti place de el, nu cred ca merita efortul sa formati o relatie.

| Tmcn a răspuns:

El nu e hotărât şi tu deja îţi faci speranţe şi planuri, mare greşeală, dacă până la urmă se răzgândeşte şi nu mai vrea să fie cu tine, rămâi cu buza umflată. Eu zic să laşi totul să curgă de la sine, nu îţi mai face griji şi ce va fi, va fi.

| Charm a răspuns:

Hey, in primul rand incearca sa il cunosti mai bine, chiar daca il cunosti destul de bine ar trebui sa stii mai multe despre el, adica amandoi sa vorbiti mai mult despre voi, sa va cunoasteti mai bine si dupa aceea sa va ganditi daca e bine sau nu sa fiti impreuna. Dupa ce il cunosti mai bine, si el te cunoaste mai bine puneti toate amanuntele cap la cap si analizatile putin dupa care luati decizia finala ca sa zic asa. Sper sa te ajute cu ceva ce am spus, bafta!

| StanAB explică:

Va multumesc foarte mult tuturor, mi-ati dat niste raspunsuri excelente kiss, insa din pacate nu pot sa dau funda decat la un raspuns.